Reklama

Janów Podlaski: Zapobiegli tragedii

Wczoraj dzielnicowi z komisariatu w Janowie Podlaskim zapobiegli tragedii. Po informacji przekazanej przez pracownika socjalnego dotyczącej zagrożenia zdrowia i życia samotnie mieszkającej kobiety, siłowo weszli do jej domu. 77-latka była wycieńczona. Dzięki właściwej współpracy oraz natychmiastowym działaniom funkcjonariuszy kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 9:00 w Janowie Podlaskim. Dzielnicowi komisariatu powiadomieni zostali przez pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, iż nie może skontaktować się z jedną z podopiecznych. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Dom 77-latki był zamknięty. Sąsiedzi kobiety potwierdzili, że nie widzieli jej na terenie posesji. Wszystko wskazywało na to, że starsza pani może ona znajdować się w mieszkaniu.

Asp. Wojciech Wiszniewski i sierż. szt. Norbert Tymicki nie wahali się nawet chwili. By dostać się do 77-latki wyważyli drzwi. Wewnątrz znaleźli pokrzywdzoną. Kobieta była przytomna jednak wyczerpana. Z jej relacji wynikało, że dwa dni wcześniej przewróciła się lecz z uwagi na stan zdrowia nie mogła się podnieść.

Na miejsce wezwana została załoga pogotowia, która odwiozła 77-latkę pod opiekę specjalistów. Dzięki informacji przekazanej przez pracownika socjalnego jak też natychmiastowej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama