Reklama

Coraz więcej kierowców wyszukuje i kupuje ubezpieczenia OC online

Kiedyś zawarcie umowy ubezpieczeniowej OC na samochód było możliwe tylko stacjonarnie. Teraz można robić to znacznie wygodniej za pośrednictwem internetu!
W sieci możemy wyszukiwać informacje, komunikować się z innymi, robić zakupy, a nawet załatwiać sprawy urzędowe. Za pośrednictwem internetu możemy także wykupić niedrogie ubezpieczenie komunikacyjne, w tym obowiązkowe ubezpieczenie OC.
 

Na taką opcję decyduje się dzisiaj coraz więcej kierowców. Jakie są najważniejsze zalety ubezpieczeń OC kupowanych przez internet? W jaki sposób można wybrać najkorzystniejszą ofertę tego typu? Jak wygląda wtedy zawarcie umowy?

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie OC online?

Główną zaletą wykupienia polisy ubezpieczeniowej OC przez internet jest niewątpliwie oszczędność czasu. Znalezienie odpowiedniej oferty i następnie zawarcie umowy może zająć nam zaledwie kwadrans.

Zakup polisy OC online jest też bardzo wygodny. Wszystko można załatwić wtedy za pośrednictwem internetu – z zacisza własnego domu oraz w wolnym momencie. Kupno polisy OC możliwe jest także przez 24 godziny na dobę!

Procedura tego typu jest też bardzo prosta i może zrealizować ją każdy właściciel samochodu. Jest także bezpieczna. Wszystkie dane są odpowiednio szyfrowane, aby nie przedostały się w niepowołane ręce.

Co więcej, towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej premiują swoich klientów decydujących się na zawarcie umowy online. Atrakcyjne zniżki pozwalają wtedy na zmniejszenie kosztów związanych z zakupieniem polisy w porównaniu z zawarciem umowy stacjonarnie.

Umowa ubezpieczeniowa zawarta online jest tak samo ważna jak ta, która została podpisana w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego czy też u agenta. Potwierdzenie zawarcia umowy otrzymuje się wtedy na adres e-mail. Należy je wydrukować i posiadać przy sobie podczas podróży.

Jeśli także chcesz zdecydować się na kupno ubezpieczenia przez internet, na początku warto wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jak zatem wyszukać najlepsze OC online?

Kalkulator OC – wylicz koszt ubezpieczenia przez internet!

Aby dowiedzieć się, który ubezpieczyciel może zaproponować najkorzystniejszą cenę za polisę, wystarczy wybrać dobry kalkulator OC. Takie serwisy są obecnie bardzo popularne i chętnie wykorzystywane są przez wielu kierowców.

Za pomocą kalkulatora może błyskawicznie zapoznać się z propozycjami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Kalkulator OC Porówneo.pl pozwala na skontrolowanie kosztów polis u ubezpieczycieli Axa, Aviva, Proama, Ergo Hestia, Generali, Link4, Mtu24, Benefia, PZU.

Dlaczego warto korzystać z tego typu serwisów?

Wśród głównych zalet kalkulatorów OC znajdują się:

 • indywidualna kalkulacja wysokości składki
 • łatwe porównanie oferty u różnych ubezpieczycieli
 • duża oszczędność na zakupie polisy OC
 • szybka kalkulacja – wystarczy parę minut
 • możliwość sprawdzenia cen polis 24 godziny na dobę
 • czytelna prezentacja ofert od najtańszej do najdroższej
 • brak kosztów kalkulacji oraz obowiązku wykupu polisy
 • możliwość zawarcia umowy ubezpieczeniowej OC przez internet

Żeby dowiedzieć się, ile trzeba będzie zapłacić u różnych ubezpieczycieli za polisę OC, należy wypełnić specjalny formularz. Kalkulator OC będzie krok po kroku prosił o podawanie odpowiednich danych związanych z ubezpieczanym pojazdem oraz z jego właścicielem. Po wypełnieniu całego formularza serwis zaprezentuje wyniki kalkulacji.

Kierowca może wtedy od razu zobaczyć, który ubezpieczyciel może zaproponować mu najkorzystniejszą ofertę. Następnie, może on również zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia w wyliczonej cenie!

Jak zawrzeć umowę ubezpieczenia OC przez internet?

Zawarcie umowy ubezpieczeniowej OC przez internet jest bardzo proste. Jak można to zrobić?

Gdy właściciel samochodu chce wykupić polisę w cenie, którą wyliczył kalkulator OC, wówczas musi on kliknąć na odpowiedni przycisk położony przy wybranej ofercie. Następnie klient jest przekierowywany na stronę wybranego przez siebie ubezpieczyciela, gdzie może zawrzeć umowę.

Do zawarcia umowy potrzebne będą poniższe dokumenty:

 • dowód tożsamości
 • dowód rejestracyjny pojazdu
 • prawo jazdy
 • ostatnia polisa ubezpieczeniowa

Na stronie ubezpieczyciela należy wypełnić dodatkowy formularz, w którym należy podać dodatkowe dane, w tym między innymi swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, dane kontaktowe, numer rejestracyjny samochodu, jego numer VIN.

Zapłata za polisę odbywa się przez przelew tradycyjny na konto ubezpieczyciela, szybki przelew elektroniczny albo karta płatniczą lub kredytową. Dwie ostatnie metody pozwalają na błyskawiczne zawarcie umowy na OC. Kierowca może zapłacić za polisę w całości albo może też zdecydować się na płatności ratalne.

Potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczeniowej klient otrzymuje na podany przez siebie adres e-mailowy, a także pocztą lub kurierem zależnie od ubezpieczyciela.

Podsumowując, jeśli nie mamy czasu na wizytę u agenta ubezpieczeniowego lub w siedzibie towarzystwa, wtedy internetowy kalkulator OC oraz opcja zakupienia polisy przez internet to bardzo korzystna propozycja. Wystarczy tylko parę minut, aby znaleźć dla siebie najkorzystniejsza ofertę ubezpieczeniową, a potem od razu zawrzeć umowę – także przez 24 godziny na dobę!

 

opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama