Reklama

Powstał klub sportów zimowych – UKS Sprint Rudniki (film)(galeria)

Założenie nowego klubu sportowego podyktowane zostało analizą zapotrzebowania dzieci i młodzieży na zimową aktywność. Dzięki dotacji pozyskanej przez UKS Sprint Rudniki na upowszechnianie sportów zimowych od Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz gminnego Funduszu Wkładów Własnych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach spędzili ferie zimowe korzystając z wyjazdów na lodowisko w Międzyrzecu Podlaskim.

Fundusz Wkładów Własnych gminy Międzyrzec Podlaski działa już od 2015 roku, dzięki czemu organizacje pozarządowe mogą uzyskać wsparcie w postaci finansowania wkładów własnych starając się o dotacje ze środków zewnętrznych, takich jak np. fundusze UE czy granty rządowe. Własnie w ich ramach dofinansowane zostało m.in. działanie zgłoszone przez Uczniowski Klub Sportowy Sprint Rudniki.

Zadanie „Zajęcia sportowe ukierunkowane na upowszechnianie sportów zimowych” uzyskało kwotę wsparcia z Funduszu Wkładów Własnych równą 2 900 zł, a jego całkowita wartość razem z dotacją pozyskaną z Ministerstwa Sportu i Turystyki to 15 328,60 zł.

W tym projekcie systematycznie uczestniczy 72 uczniów z naszej szkoły, co stanowi 57% społeczności szkolnej. – opowiada o przedsięwzięciu klubu prezes Elżbieta Łaziuk, aktualnie w zastępstwie pełniąca obowiązki dyrektora szkoły w Rudnikach. – Uczniowie w szybkim tempie opanowali technikę jazdy na łyżwach, doskonale się przy tym bawiąc. Instruktorzy dokładali starań, by zajęcia były atrakcyjne – uczyli m.in. właściwej pozycji łyżwiarskiej, bezpiecznych upadków czy łatwych sposobów hamowania, a starsi uczniowie poznali nawet zasady gry w hokeja.

 

Moje dzieci także uczestniczą w projekcie. – mówi z dumą Monika Stefaniuk, reprezentująca Radę Rodziców rudnickiej szkoły, i dodaje – We wrześniu mieliśmy także Europejski Tydzień Sportu. To był szereg wspólnych działań sportowych, które zostały docenione. Nasza szkoła została nagrodzona gadżetami sportowymi jako jedna z 20 placówek, które wybrano spośród 600 zgłoszeń!

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama