Reklama

Biała Podlaska: W 96-ciu domach pojawią się kotły na biomasę (film)

12 lutego prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę z firmą Stanisław Krzaczek Zakład Produkcyjno - Handlowy na realizację kolejnego etapu inwestycji związanej z instalacją odnawialnych źródeł energii na terenie miasta Biała Podlaska – dostawę i montaż kotłów wykorzystujących biomasę. Kotły pojawią się u 96-ciu odbiorców.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE”. Wartość umów na dostawę i montaż 96 kotłów na biomasę wynosi 1 606 832,64 zł. Koszt jednej instalacji to około 17 tys. zł. Mieszkaniec pokrywa z tego kwotę około 6 tys. zł. Termin realizacji umów upływa 10 czerwca 2020 roku.

– Od 33 lat jesteśmy producentem kotłów na paliwa stałe. Wymienimy u was blisko 100 kotłów. Dla nas jest to duże wyzwanie. Myślę jednak,  że wszystko zrealizujemy szybko, bezproblemowo i  spotkamy się tutaj w czerwcu na podsumowaniu inwestycji – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny ZPH Krzaczek. 

Cały projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WL na lata 2014-2020 i ma wartość 12 269 394,19 zł, z czego dofinansowanie z UE to prawie 9️ mln zł. Docelowo w ramach inwestycji wykonanych ma być 8️2️0️ instalacji OZE. W ramach nich oprócz kotłów na biomasę w styczniu i lutym 2020 roku zawarto umowy na dostawę i montaż 2️2️8️ instalacji powietrznych pomp ciepła do c.w.u. (wartość brutto inwestycji to 2 120 126,40 zł), 3️0️4️ instalacji kolektorów słonecznych oraz 2️0️1️ instalacji fotowoltaicznych (wartość brutto inwestycji to 5 697 404,43 zł).

– Jest to największy w województwie lubelskim tego typu projekt. Jest to projekt o dużej doniosłości ekologicznej dla wartości ochrony naszego środowiska naturalnego, także tego miejskiego – zaznacza prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.  

 

materiał: Biała Podlaska miasto
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko
źródło: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama