Reklama

II Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej (zapowiedź)

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego odbędzie się w tym roku wiosną, w dniach od 24 do 26 kwietnia. Pierwszego dnia II Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego - 24 kwietnia - po gruntownej modernizacji zostanie otwarty oficjalnie amfiteatr. 

Na jego deskach odbędzie się premiera widowiska musicalowego: „LOVE. Oblicza miłości” z udziałem gwiazd polskich teatrów muzycznych, orkiestry kameralnej oraz młodych wokalistów i tancerzy BCK, bowiem podczas II Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego zaprezentują się także, obok sław sceny muzycznej, bialskie talenty, podopieczni Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Wcześniej tego samego dnia na terenie założenia zamkowo-parkowego będziemy podziwiać plenerowy występ Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” i Kapeli Ludowej Podlasiacy.

W sobotę 25 kwietnia zostanie oficjalnie otwarte po remoncie Muzeum Południowego Podlasia, a towarzyszyć temu będą w ciągu dnia pokazy taneczne, miniatury teatralne na terenie założenia. Zostanie odegrany m.in. spektakl „Jajo Królowej Marysieńki”. Wieczorem w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury odbędzie się prelekcja i pokaz filmu z Janem Kiepurą – jak widać, festiwal jest mocno zespojony z ważnym dla miasta świętem, jakim jest oficjalne otwarcie jego perły po zakończeniu prac modernizacyjnych i rewaloryzacyjnych.

Finał festiwalu to wieczór 26 kwietnia. Tradycyjnie w gościnnej hali widowiskowo-sportowej AWF, w której rok temu zgromadziło się niemal 3000 widzów, odbędzie się premiera widowiska muzycznego „Wielka sława Bogusława. Bogusław Kaczyński, świat opery i operetki”. Wystąpią gwiazdy scen operowych i muzycznych oraz Chopin University Chamber Orchestra pod dyrekcją Rafała Janiaka (scenariusz, reżyseria i narracja:
Krzysztof Korwin-Piotrowski). 

Rok temu prezydent Michał Litwiniuk nawiązał współpracę z Fundacją Orfeo, czego efektem był premierowy koncert „Wiedeń moich marzeń” prezentujący ukochane arie Bogusława Kaczyńskiego. Prezydent zapowiedział wtedy, że współpraca będzie się rozwijać i efekty mogliśmy zaobserwować już w tym roku. Uwerturą do festiwalu był walentynkowy, kameralny koncert inaugurujący cykl „Zaczarowany świat operetki i musicalu”, na który prezydent zaprosił bialczan. Biletów wstępu (nieodpłatnych) nie było w kasie BCK już po 20 minutach od chwili uruchomienia dystrybucji. Autorem scenariusza i narratorem koncertu jest Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor artystyczny Orfeo. W sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej wystąpiły gwiazdy współpracujące z fundacją: Krzysztof Marciniak – dyrektor artystyczny łódzkiego Teatru Wielkiego, wspaniała sopranistka Magdalena Pilarz-Bobrowska, aktorka musicalowa Ewa Łobaczewska i Sandra Bożewicz, utalentowana studentka na kierunku musical z Gdańska. >>> RELACJA Z WYDARZENIA <<<. 

materiał: kultura / Biała Podlaska miasto
tekst: UM w Białej Podlaskiej
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama