Reklama

Biała Podlaska: Uczniowie Ekonomika odbyli staż zawodowy we Włoszech (Galeria)

Uczniowie bialskiego Ekonomika wzięli udział w projekcie „Staż zagraniczny drogą do kariery zawodowej”, w ramach którego 56 uczniów z klas technikum kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik informatyk, technik teleinformatyk, technik handlowiec, technik spedytor, technik hotelarstwa, technik logistyk i technik geodeta wzięło udział w czterotygodniowych stażach zawodowych we Włoszech, w Spoletto w czerwcu, październiku i listopadzie 2019 r.

Celem projektu było ułatwienie uczestnikom – dzięki stażom odbytym za granicą – zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych i językowych oraz podwyższenia kompetencji osobistych. Uczniowie mieli również okazję poznać historię, kulturę i tradycję kraju przyjmującego. Wyjazd był również świetną okazją do nauki tolerancji i zrozumienia dla osób wychowanych w innej kulturze.

Wyjazd był poprzedzony kursem przygotowawczym, na który złożyły się zajęcia z przygotowania językowego, pedagogicznego i kulturowego.

Partnerem projektu, który zorganizował staże za granicą, była włoska spółdzielnia socjalna  Azzurra Societa Cooperativa Sociale z Włoch – organizacja z wielkim doświadczeniem w realizacji projektów międzynarodowych, współpracująca od 20 lat ze szkołami polskimi. 

Oprócz zdobywania doświadczeń zawodowych, uczniowie Ekonomika mieli okazję zwiedzić piękne rejony Włoch: Rzym, Asyż, Florencję, Morze Adriatyckie.

Każdy z uczestników dostał certyfikat odbycia kursu językowego  wystawione przez szkołę, certyfikat odbycia stażu wystawiony przez włoską organizację partnerską oraz unijny dokument Europass-Mobilność potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe – honorowany na terenie całej Unii Europejskiej, a także dokumenty Europass-CV i Europass-Paszport Językowy.

  Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie, czyli koszty przygotowania językowego, pedagogicznego  i kulturowego, koszty podróży i pobytu za granicą wraz z wyżywieniem, koszty ubezpieczenia i organizacji stażu zostały sfinansowane przez szkołę ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wartość projektu wyniosła 629 822,53 zł.

Podsumowanie projektu odbyło się 7 lutego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej.

materiał: Biała Podlaska 
tekst / zdjęcia: zespół szkół zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama