Reklama

Podwójny debiut w międzyrzeckiej Galerii ES (film)(galeria)

15 lutego 2020 roku galerii w Międzyrzecu Podlaskim miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Ewy Gaszewskiej i Jagody Patkowskiej. Wystawę można oglądać do 20 marca 2020 roku.

Jest to debiut artystyczny w sensie takim, że jest to pierwsza wystawa indywidualna. – tłumaczy Andrzej Szczerbicki, kierownik Galerii ES – Panie są znane dla odwiedzających galerię ze względu na to, że brały już kilkanaście razy udział w wielu wystawach poplenerowych, zbiorowych i związanych z Międzyrzecem. Teraz po raz pierwszy pokazują więcej niż trzy-cztery obrazy. Chciałbym, żeby Państwo zwrócili uwagę, że te obrazy wymagają ogromnego nakładu pracy.

Ewa Gaszewska to rodowita międzyrzeczanka. – Maluję co mi w duszy gra po prostu, a w Klubie staramy się realizować nasze marzenia odnośnie tej pasji i wierzę, że praca czyni mistrza. W moich pracach jest dużo widoków, pejzaży i kwiatów, które bardzo lubię. Jednym z moich ulubionych obrazów jest Nad brzegiem rzeki, ale ostatnio przemówił do mnie kolor owoców.

Obecnie mieszka i pracuje w Białej Podlaskiej. Ukończyła UMCS w Lublinie, kierunek biologia. Pracuje w administracji rządowej w dziedzinie ochrony środowiska. Malarstwem zajmuje się od la dziewięćdziesiątych XX wieku. Od kilkunastu lat uczestniczy w zajęciach z malarstwa i plenerach Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki działającego w MOK Międzyrzec Podlaski, prowadzonych przez Andrzeja Szczerbickiego. Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i poplenerowych. Maluje głównie w technice akrylowej.

Jagoda Patkowska urodziła się i mieszka w Międzyrzecu Podlaskim. – Dla równowagi psychicznej to jest bardzo ważne, żeby mieć różne poziomy na których można funkcjonować i malowanie jest jednym z moich takich ulubionych zajęć. Lubię przyrodę, lubię muzykę i ludzi, więc to wszystko może być inspiracją. Dużym sentymentem sentymentem darzę obrazy widoków z okolic Międzyrzeca Podlaskiego, ale także zafascynował mnie kwiat Diphylleia grayi rosnący w Japonii.

Z zawodu jest psychologiem. Od wielu lat uczestniczy w warsztatach malarskich Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki w MOK Międzyrzec Podlaski pod kierunkiem Andrzeja Szczerbickiego. Uczestniczyła w kilkunastu wystawach zbiorowych i poplenerowych. Twórczo zajmuje się malarstwem.

Galeria:

Autor zdjęć:
Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama