Reklama

Mecz piłki ręcznej AZS AWF vs KPR Legionowo i zbiórka na leczenie Kubusia (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 15 lutego 2020
, godz. 18:00
Już jutro 15 lutego zespół piłkarzy ręcznych AZS AWF rozegra mecz inauguracyjny II rundy I ligi piłki ręcznej. Piłkarze powalczą  nie tylko o punkty do ligowej tabeli z liderem z Legionowa, ale również o powrót do zdrowia małego Kuby z Nosowa (gm. Leśna Podlaska) chorego na ostrą białaczkę. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej FAWF (ul. St. Marusarza 8) w Białej Podlaskiej. Wstęp wolny!

Podczas meczu zbierane będą pieniążki do puszki na leczenie chłopczyka. Kubuś jako 3 letni maluch do tej pory był wspaniałym dzieckiem po którym nie było widać najmniejszych oznak choroby. Aż do niedawna gdzie wszystko się zmieniło. Kubuś przy zabawie uderzył się delikatnie w nóżkę, a dokładnie w kolanko. Skarżył się na ból, ale jak wiadomo małe dzieci wyolbrzymiają ból do bardzo ogromnego. Śmiechem żartem myśleliśmy, że Kubuś tak mówi bo nie chciało mu się chodzić i wyciągał ręce aby go nosić. Po kliku dniach przestał się skarżyć na ból, ale za to zaczął gorączkować. Asia – Mama Kubusia zaniepokoiła się i zabrała go do lekarza. Lekarka po zbadaniu Kubusia powiedziała, że nic mu nie dolega. Ale dla bezpieczeństwa zleciła podstawowe badania. Parę godzin później Asia dostała telefon, że wyniku Kubusia są bardzo złe i musi być skierowany do szpitala. Kubuś trafił do szpitala i po zrobieniu kolejnych badań wyszło prawdopodobieństwo, że ma on białaczkę. Kubuś następnego dnia został przewieziony do szpitala w Lublinie, tam został pobrany szpik kostny do badania. Wyniki były najgorsze z możliwych do stwierdzenia – u Kuby stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Kubuś aktualnie przebywa w szpitalu w Lublinie gdzie czeka na podawanie sterydów i chemii. Mama Kuby Asia aktualnie jest przy małym, ale nie do końca stać ich na pokrycie wszystkich wydatków związanych z pobytem w szpitalu. Tato Kuby – Mateusz jako osoba utrzymująca rodzinę robi wszystko, aby zapewnić godziwy pobyt Jakuba i żony Asi w szpitalu, lecz wydatki ciągle rosną.

Dla zachęcamy wszystkich o Wielkim sercu o pomoc pieniężną. W celu wsparcia finansowego zostało utworzone specjalne konto w Banku Spółdzielczym w Leśnej Podlaskiej

Numer Konta: 40 8037 0008 0001 5785 3000 0010 – Dla Jakuba

Joanna Wedziuk
Nosów 62
21-542 Leśna Podlask

Szczegóły dotyczące choroby Kubusia znajdują się w linku poniżej.
https://www.facebook.com/vschodniahusaria/posts/1801539889983323

 

materiał: sport / Biała Podlaska miasto
info / plakat: AZS AWF Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama