Reklama

Konstantynów: Podsumowanie projektu „Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie” (galeria)

13 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie odbyło się  podsumowanie projektu „Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.2. Efektywność energetyczna sektora publicznego.

Całkowita wartość projektu wyniosła 2.260.137,03 zł (dofinansowanie ze środków unijnych: 1.473.056,11 zł + dotacja celowa Budżetu Państwa 173 300,71 zł, wkład powiatu bialskiego: 613.780,21 zł). W spotkaniu wzięli udział wszyscy wykonawcy, przedstawiciele władzy powiatu, w tym starosta bialski Mariusz Filipiuk, oraz zespół projektowy bezpośrednio pracujący przy projekcie. Pani Dyrektor Małgorzata Malczuk serdecznie podziękowała wszystkim za doskonale wykonane prace, w których brało udział kilka firm.

Firma „CETUS” z Łosic dokonała remontu budynku pawilonu mieszkaniowego nr 3A i 3B, budynku stołówki z kuchnią i pralnią oraz budynku pro-morte. Między innymi ocieplone zostały ściany zewnętrzne, wymieniono parapety zewnętrzne we wszystkich oknach, wymieniono drzwi zewnętrzne. Ocieplono stropy oraz zamontowano nawiewniki okienne.

Firma LEBART z Białej Podlaskiej dokonała remontu kotłowni wraz z wymianą kotłów oraz montażem pompy ciepła. Natomiast firma EKOSERWIS wdrożyła inteligentny system pomiaru, monitoringu i zarządzania wykorzystaniem energii w budynku. Nad wszystkim czuwała firma INVESTCOM pełniąca funkcję Inspektora Nadzoru.

Po wystąpieniach dokonano uroczystego przecięcia wstęgi oraz nastąpiło zwiedzanie Domu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości a już wkrótce nasz reportaż filmowy.

Materiały: gmina Konstantynów / inwestycje
tekst: Beata Paluch 
zdjęcia: Radio Biper

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wisznice: Remont budynku Centrum Kultury Chrześcijańskiej na ukończeniu

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Przemienienia Pańskiego w Wisznicach w okresie wrzesień-listopad 2019 realizowała projekt pt. „Przebudowa budynku Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach”. Projekt realizowany był w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Czytaj więcej »

Powiat: Problemy z terminowym wykonaniem ortofotomapy

Dyrektor wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej – Małgorzata Ostrowska, poinformowała Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej o zapytaniu z Biura Projektu „e-geodezja” w temacie czy Zarząd Powiatu zmienił zdanie w zakresie postępowania mediacyjnego zmierzającego do zawarcia ugody z wykonawcą umowy z dnia 19 kwietnia 2017 r., zawartej w ramach projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego” na wykonanie ortofotomapy.

Czytaj więcej »

Sosnówka: Zabezpieczają pieniądze na remont leśniczówki Kraszewskich

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej po zapoznaniu się z wnioskiem dyrektora Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, wyraził zgodę na pozostawienie zabezpieczonych w budżecie powiatu i wieloletniej prognozie finansowej, środków finansowych przeznaczonych na realizację projektu pn: „Rozbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego byłej leśniczówki z przeznaczeniem na potrzeby Muzeum – Oficyna Kraszewskich”.

Czytaj więcej »

Reklama