Reklama

Rakowiska: Pani Sekretarz czyta dzieciom z Samorządowego Przedszkola

12 lutego po raz kolejny przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Rakowiskach miały przyjemność wziąć udział w akcji propagującej czytelnictwo pt. "Cała Polska czyta dzieciom". Grażyna Majewska, Sekretarz Gminy Biała Podlaska czytała dzieciom wybraną przez nie literaturę. Przedszkolaki z uwagą słuchały, poznawały głównego bohatera książki i chętnie odpowiadały na pytania. Poznały nowe przygody żółwia Franklina - jednego z ulubionych postaci bajkowych.

Autorka serii książeczek, Paulette Bourgeois, postarała się, by opowiadania były dopasowane do rozwoju dzieci wkraczających w świat literatury. Proste zdania, duże litery oraz kolorowe obrazki ułatwiają zrozumienie treści oraz wyciągnięcie stosownych wniosków. Opowiadania są pouczające i zabawne. Znajdujemy tam fragmenty, które mogą posłużyć jako rozwiązania konkretnych sytuacji, z którymi dziecko styka się w życiu.Przedszkolaki uwielbiają Żółwika Franklina, który nieustannie zmaga się z różnymi przeciwnościami, pokazując dzieciom, że każdą przeszkodę można pokonać.

Niezwykle miłe jest zaangażowanie i uczestnictwo władz gminy w propagowanie akcji czytelniczej pt. „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie dzieciom. Dobra literatura dla dzieci daje dobre wzorce zachowania, kształtuje właściwe postawy i nawyki. Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów.

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” Maria Dąbrowska

materiał: Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach
tekst : Karolina Malczuk, Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama