Reklama

Łomazy: Podsumowanie ferii zimowych (galeria)

W trakcie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury wraz z Gminną Biblioteką Publiczną przygotował szereg zajęć dla dzieci i młodzież z gminy Łomazy.

Czas odpoczynku zimowego rozpoczął seans filmowy w „Małym Kinie”, który zgromadził dużą grupę widzów. Seanse odbywały się również w drugim tygodniu ferii.

Na warsztaty plastyczne dzieci zaprosiła Pani Bożena Kaczmarek, podczas których tworzyły obrazy „igła i nicią malowane”. Kolejną atrakcją był dzień pod nazwą „Ferie i teatr”. Wystawiony został spektakl teatralny dla dzieci, „Dusza Lasu” w wykonaniu aktorów Krakowskiego Biura Promocji Kultury.

Drugi tydzień ferii rozpoczął trwający dwa dni turniej FIFA. Dostarczył on uczestnikom i „kibicom” dużo emocji i ciekawych rozstrzygnięć meczowych.

Podczas ferii przeprowadzone zostały warsztaty dla dzieci oraz osób dorosłych  pt. ,,Poszukiwania przodków”. Zajęcia prowadził historyk, archiwista Pan Łukasz Węda.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach odbyły się zajęcia pt. ,,Buduj, programuj, baw się ‘’. Pracownicy biblioteki umożliwili uczestnikom naukę programowania i kodowania poprzez zabawę. Pracując z robotami „JIMI ROBOT” i „PHOTON” dzieci poznały i same tworzyły oprogramowania i realizowały własne nowatorskie pomysły.

Ciekawą ofertę stanowiły warsztaty pt. „Poszukiwania przodków”. Zajęcia prowadził historyk, archiwista Łukasza Węda. W bardzo ciekawy sposób uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak dotrzeć do informacji o tym gdzie i jak szukać swoich korzeni.

Codziennie dzieci spotykały się również w bibliotece na wspólnych grach i zabawach.

Wielkim finałem był ostatni dzień ferii. Dzieci bawiły się przy muzyce z udziałem animatorek z Lingualand w Białej Podlaskiej. Kolorowa zabawa fascynował i cieszyła w konkursie na najładniejsze przebranie. Wszystkie dzieci otrzymały pierwsze miejsca.

 

materiał: gmina Łomazy 
tekst / zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury  w Łomazach

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Ferie w Hiszpanii! Część szkolenia młodych piłkarzy Akademii Techniki Champion (galeria)

Od 15.01. do 24.01. szkółka piłkarska z Białej Podlaskiej– Akademia Techniki Champion przebywa na obozie w Hiszpanii. 17 piłkarzy klubu z roczników 2007-2010, rodzice zawodników oraz trenerzy Daniel Nogaczewski i Kamil Matczuk stacjonują w hotelu Callela Palace (60 km od Barcelony). AT Champion reprezentują: Paweł Mikołajczuk, Filip Michałowski, Michał Grochowski, Wiktor Łosicki, Dawid Wołowik, Filip Mazurek, Mateusz Kłodnicki, Michał Czyżewski, Jakub Śliwiński, Tomasz Semeniuk, Gabriel Wójcik, Patryk Hura, Maciej Kajka, Adrian Szumiło, Bartek Szumiło, Dawid Radomiński, Michał Jakubczuk.

Czytaj więcej »

Łomazy: Wiedzą jak zdrowo i bezpiecznie bawić się zimą!

Dnia 10.01.2020 uczniowie klasy Ia i Ib Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach pod kierunkiem wychowawczyń: Wiesławy Kobrzyńskiej i Aleksandry Dołęgowskiej pokazali widowisko pt. „Pani Zima”. Przybliżyli piękno tej pory roku i przypomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Czytaj więcej »

Reklama