Reklama

Łomazy: Podsumowanie ferii zimowych (galeria)

W trakcie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury wraz z Gminną Biblioteką Publiczną przygotował szereg zajęć dla dzieci i młodzież z gminy Łomazy.

Czas odpoczynku zimowego rozpoczął seans filmowy w „Małym Kinie”, który zgromadził dużą grupę widzów. Seanse odbywały się również w drugim tygodniu ferii.

Na warsztaty plastyczne dzieci zaprosiła Pani Bożena Kaczmarek, podczas których tworzyły obrazy „igła i nicią malowane”. Kolejną atrakcją był dzień pod nazwą „Ferie i teatr”. Wystawiony został spektakl teatralny dla dzieci, „Dusza Lasu” w wykonaniu aktorów Krakowskiego Biura Promocji Kultury.

Drugi tydzień ferii rozpoczął trwający dwa dni turniej FIFA. Dostarczył on uczestnikom i „kibicom” dużo emocji i ciekawych rozstrzygnięć meczowych.

Podczas ferii przeprowadzone zostały warsztaty dla dzieci oraz osób dorosłych  pt. ,,Poszukiwania przodków”. Zajęcia prowadził historyk, archiwista Pan Łukasz Węda.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach odbyły się zajęcia pt. ,,Buduj, programuj, baw się ‘’. Pracownicy biblioteki umożliwili uczestnikom naukę programowania i kodowania poprzez zabawę. Pracując z robotami „JIMI ROBOT” i „PHOTON” dzieci poznały i same tworzyły oprogramowania i realizowały własne nowatorskie pomysły.

Ciekawą ofertę stanowiły warsztaty pt. „Poszukiwania przodków”. Zajęcia prowadził historyk, archiwista Łukasza Węda. W bardzo ciekawy sposób uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak dotrzeć do informacji o tym gdzie i jak szukać swoich korzeni.

Codziennie dzieci spotykały się również w bibliotece na wspólnych grach i zabawach.

Wielkim finałem był ostatni dzień ferii. Dzieci bawiły się przy muzyce z udziałem animatorek z Lingualand w Białej Podlaskiej. Kolorowa zabawa fascynował i cieszyła w konkursie na najładniejsze przebranie. Wszystkie dzieci otrzymały pierwsze miejsca.

 

materiał: gmina Łomazy 
tekst / zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury  w Łomazach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama