Reklama

Wystawa na 100. rocznicę narodzin Karola Wojtyły w Piszczacu (zaproszenie)

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu zaprasza na wystawę z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II pt. "Karol Wojtyła. Narodziny", którą będzie można obejrzeć od 20 kwietnia do 8 czerwca 2020 r. w godz. 7.30 - 15.30 w górnym holu Urzędu Gminy Piszczac. Wstęp wolny. 

Wystawę poświęconą życiu papieża organizuję Centrum Myśli Jana Pawła II.  Zabierze nas ona w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II. Widz uczestniczyć będzie w narodzinach małego Lolka; pozna dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay. Z bliska zobaczy powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski. Wybierze się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Zobaczy nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra oraz zobaczy jego działalność w czasie pontyfikatu.

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności – tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne „narodziny” rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.
Centrum Myśli Jana Pawła II, w ramach realizacji misji upowszechniania intelektualnego i duchowego dziedzictwa Karola Wojtyły, już w maju br. udostępni portal JP2online.pl – największą internetową bazę papieską zawierającą m.in. zdjęcia, teksty, dokumenty oraz nagrania video. Korzystanie z niej będzie nieodpłatne, a większość materiałów będzie udostępniona na wolnej licencji.

materiał: gmina Piszczac / kultura 
info /plakat: Gmina Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama