Reklama

Terespol: Mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w rękach Straży Granicznej

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

8 lutego br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ob. Rumunii, ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania. Cudzoziemiec zgłosił się do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, jako pasażer samochodu osobowego. W trakcie prowadzonej odprawy granicznej ustalono, iż jest on poszukiwany  przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Cudzoziemiec był ścigany w związku z popełnionymi wcześniej kradzieżami z włamaniem. Mężczyzna do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywać w zakładzie karnym.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

materiał: Terespol / kryminałki 
tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama