Reklama

ARUA Cup – międzynarodowe zawody w zimowym pływaniu na Międzyrzeckich Jeziorkach! (film)(galeria)

W sobotę 1 lutego, w Międzyrzecu Podlaskim na zbiorniku wodnym przy stoku narciarskim odbyły się pierwsze w historii Polski zawody łączące sportowe pływanie w zimnej wodzie z hartowaniem organizmu. Projekt noszący intrygującą nazwę ARUA CUP ma międzynarodowy zasięg. Udział wzięli Białorusini, Ukraińcy, Irlandczycy, Czesi, Rosjanie oraz Polacy ze wszystkich zakątków kraju. Łącznie zarejestrowało się już ok 150 pływaków.

Zawody polegały na przepłynięciu odpowiedniego dystansu w specjalnie przygotowanym basenie na otwartej wodzie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że temperatura wody oscyluje wokół 4 °C. Dystanse, na których można było spróbować swoich sił to 25m, 50m, 100m, 200m i 400m oraz sztafeta 4x25m.

Woda ma 3,5 stopnia – opowiada Konrad Gąsiorowski – ale dla zawodników jest gorąca. Tutaj wszystko siedzi w głowie, więc temperatura nie przeszkadza, a wręcz zachęca do pływania! Byliśmy świadkami startu najmłodszego zawodnika w Polsce, który ma lat siedem, a także zawodników powyżej 65 roku życia. Mamy nadzieję, że nasz pomysł stanie się tradycją.

Organizatorzy, tj bialscy Lodołamacze w osobach Konrada Gąsiorowskiego i Rafała Miszkiniuka przewidzieli także konkurencję polegającą na bardziej rekreacyjnym podejściu. Przez ok. godzinę, podczas przerwy w zawodach, miłośnicy zimnej wody mogli morsować oraz spróbować swoich sił w przepłynięciu 25m bez pomiaru czasu. Udział w zawodach był całkowicie bezpłatny, a organizatorzy zapewnili także ciepły poczęstunek i gorącą zabawę.

materiał:  UM Międzyrzec Podlaski
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki
wideo: Mariusz Maksymiuk, Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama