Reklama

Leśna Podlaska: Uczniowie ZSCKR na Centralnych Targach Rolniczych (galeria)

31 stycznia 2020 r. 57 uczniów klas I-IV Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  ZSCKR w Leśnej Podlaskiej wraz z opiekunami uczestniczyła w kolejnej edycji Centralnych Targów Rolniczych organizowanych przez PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Jan Krzysztof Ardanowski. W ciągu kilku godzin pobytu na tym ciekawym wydarzeniu uczniowie mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt rolniczy, m. in. zestawy do uprawy bezpłużnej, zgromadzony w dwóch rozległych halach oraz zapoznać się z wieloma rozwiązaniami i produktami służącymi podniesieniu jakości gleby i jej odporności na suszę. Wystawcy prezentowali m.in. różnego rodzaju nawozy służące regulacji pH gleby, produkty służące rozwojowi mikroorganizmów glebowych, zwiększaniu pojemności wodnej gleby, a także platformę dla rolnictwa precyzyjnego 365 FarmNet.

Targi w Nadarzynie stanowią  doskonałą alternatywę dla tradycyjnych form edukacji młodzieży szkół rolniczych. Wzbogacona o nową wiedzę i pełna wrażeń młodzież wróciła wieczorem do Leśnej Podlaskiej.

materiał: gmina Leśna Podlaska
tekst / zdjęcia:  ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama