Reklama

Leśna Podlaska: Uczniowie ZSCKR na Centralnych Targach Rolniczych (galeria)

31 stycznia 2020 r. 57 uczniów klas I-IV Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  ZSCKR w Leśnej Podlaskiej wraz z opiekunami uczestniczyła w kolejnej edycji Centralnych Targów Rolniczych organizowanych przez PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Jan Krzysztof Ardanowski. W ciągu kilku godzin pobytu na tym ciekawym wydarzeniu uczniowie mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt rolniczy, m. in. zestawy do uprawy bezpłużnej, zgromadzony w dwóch rozległych halach oraz zapoznać się z wieloma rozwiązaniami i produktami służącymi podniesieniu jakości gleby i jej odporności na suszę. Wystawcy prezentowali m.in. różnego rodzaju nawozy służące regulacji pH gleby, produkty służące rozwojowi mikroorganizmów glebowych, zwiększaniu pojemności wodnej gleby, a także platformę dla rolnictwa precyzyjnego 365 FarmNet.

Targi w Nadarzynie stanowią  doskonałą alternatywę dla tradycyjnych form edukacji młodzieży szkół rolniczych. Wzbogacona o nową wiedzę i pełna wrażeń młodzież wróciła wieczorem do Leśnej Podlaskiej.

materiał: gmina Leśna Podlaska
tekst / zdjęcia:  ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Europejski Zielony Ład na polskiej wsi

Europejski Zielony Ład, główny priorytet KE pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen, może być szansą dla rolnictwa w całej Europie, może być szczególną szansą dla rolnictwa w Polsce – przekonywał komisarz Janusz Wojciechowski podczas swojego pierwszego Dialogu Obywatelskiego. Odbył się on w sobotę 1 lutego, podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie.

Czytaj więcej »

Leśna Podlaska: Bal studniówkowy uczniów Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa (galeria)

Studniówka to bez wątpienia dla młodych ludzi najważniejszy bal w życiu, przed egzaminem maturalnym. Uczniowie klas czwartych w tą jedyną noc zapominają o nauce, by bawić się do rana. Tak też było podczas sobotniej nocy 11 stycznia 2020r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa bawili się na balu studniówkowym.

Czytaj więcej »

Sport: Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w piłce halowej dziewcząt. Drużyna ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w finale (galeria)

08 stycznia w Potoczku odbył się półfinał Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w halowej piłce nożnej dziewcząt. Żeńska drużyna z ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w składzie: Wiktoria Masalska – kapitan zespołu, Małgorzata Witek – bramkarz, Natalia Kościuczyk, Natalia Grabowska, Gabriela Mirończuk, Zuzanna Witoroszczuk, Justyna Barańska i Luiza Bebko wywalczyła I miejsce i awansowała do finału turnieju.

Czytaj więcej »

Reklama