Reklama

Sławatycze: Podsumowanie zimowiska dla dzieci i młodzieży (galeria)

Tegoroczne zimowisko zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Sławatyczach odbyło się w dniach 20 – 24 stycznia.

Pierwszego dnia uczestnicy zimowiska udali się do sąsiedniej gminy Kodeń na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Pełni zachwytu obejrzeli prace wykonane przez podopiecznych tej placówki. Będąc w tak wyjątkowym miejscu zwiedzili również Kalwarię oraz Bazylikę św. Anny. Na koniec wyjazdu wszyscy zjedli pyszny obiad w Domu Pielgrzyma.

Kolejnego dnia – z racji przypadającego Dnia Babci i Dziadka – podczas zajęć plastycznych dzieci i młodzież własnoręcznie wykonali  upominki w postaci serc i bukiecików. Natomiast w godzinach wieczornych Babcie i Dziadkowie zebrani w Sali Widowiskowej GOK bawili się wyśmienicie podczas swojego święta. Zebranych w ciepłych słowach powitał dyrektor GOK Bolesław Szulej, by w dalszej części spotkania przekazać głos dzieciom i młodzieży.  Dalszą część świętowania umilał zebranym zespół Bracia P. Goście uroczystości usłyszeli popularne piosenki i sami włączyli się do śpiewu i tańca. Organizatorzy zadbali także o podniebienia zebranych serwując szampana, ciasto oraz słodki upominek dla każdego.

Środa upłynęła pod znakiem tańca i dobrej zabawy. W godzinach popołudniowych odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych. Nieco później na parkiecie pojawiła się młodzież . Uczestnicy obu imprez skosztowali poczęstunku w postaci kanapek oraz owoców.

Następnego dnia wesoła ferajna ze Sławatycz wyruszyła do kina w Białej Podlaskiej na film familijny pt. ,,Król Lew”, który jest nową wersją klasycznej animacji Walta Disneya z 1994 r. Po seansie obowiązkowym punktem programu był posiłek w McDonald’s.

Ostatniego dnia w Klubie Senior+ w Lisznej odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnicy zimowiska wraz z członkiniami Klubu wykonali własnoręcznie pierogi oraz upiekli rogaliki. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją oraz miłymi rozmowami przy stole.

Organizatorzy zimowiska oraz uczestnicy składają serdeczne podziękowania kierownictwu oraz podopiecznym placówek, za ciepłe przyjęcie, wyrozumiałość i gościnność oraz za wsparcie finansowe Gminie Sławatycze.

materiał: gmina Sławatycze
tekst / zdjęcia: GOK w Sławatyczach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama