Reklama

Sport: Lekkoatleci z bialskiego AZS-AWF z wysokiego „C” rozpoczęli sezon halowy 2020

W niedzielę 02 lutego na rozpoczęcie sezonu halowego 2020, dziesięcioosobowa grupa skoczków z akademickiego klubu AZS-AWF wzięła udział w licznie obsadzonym (zgłoszonych aż 891 zawodników) ogólnopolskim halowym Mityngu lekkoatletycznym w warszawskiej hali AWF. Lekkoatleci w swoim pierwszym starcie ustanowili aż 12 rekordów życiowych!

Na szczególną uwagę zasługują wyniki czołowego zawodnika bialskiego klubu – Piotrka Tarkowskiego, który po wygranym przez niego konkursie skoku w dal (7,60 m), wygrał także bieg na 60 m mężczyzn z rekordowym czasem – 6,78 sek., dającego mu 5-6 miejsce w ścisłej czołówce sprinterów w Polsce. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku Piotrek podczas rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów niespodziewanie wywalczył brązowy medal w tej konkurencji z czasem 6.84 sek. W rankingu skoku w dal w Polsce, bialski lekkoatleta objął prowadzenie.

Bardzo dobry występ zanotował także brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów z lata ub. roku – Bartek Bedeniczuk, który skacząc w pierwszej próbie wys. 212 cm, ustanowił swój halowy rekord życiowy w skoku wzwyż (dotychczas 2.08). Po udanym ataku na rekord życiowy i wygraniu konkursu, zrezygnował  z dalszych prób. Uzyskany wynik daje mu aktualnie trzecie miejsce wśród seniorów w kraju.

Młodzieżowa mistrzyni Polski – Katarzyna Bargielska w skoku w dal   z ub. roku (6.09 m), startując z drobnym urazem nogi w swojej koronnej konkurencji uzyskała dobry wynik – 5,77 m (r.życ. z hali -5,81 m), który dał jej drugie miejsce w konkursie ustępując tylko o 3 cm Izabeli Mikołajczyk  z Warszawianki, czołowej polskiej wieloboistce. Za to w biegu na 60 m poprawiła o 0,17 sek swój rek. życiowy osiągając czas 7,94 sek. Uzyskany wynik skoku w dal plasuje ją aktualnie na trzecim miejscu w kat. młodzieżowej w Polsce.

Równie dobrze wystąpiła podczas warszawskiego Mityngu w skoku  w dal Agata Stypułkowska, która rek. życiowym na odległość 5,66 m zajęła 3 miejsce w konkursie.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także juniorzy młodsi startujący w barwach AZS-AWF Biała Podlaska. W skoku w dal 17-letni Jacek Gryta ustanowił dwa rekordy życiowe skacząc na odległość 6.62 m (aktualnie 3 wynik w Polsce w kat. jun.mł.), a także w biegu na 60 m w którym uzyskał czas – 7,29 sek.

W skoku wzwyż 16-letni Piotrek Jaroszkiewicz poprawił swój ubiegłoroczny rekord życiowy aż o 15 cm, pokonując wysokość 180 cm.

Dzień wcześniej w Lublinie zostały rozegrane lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Województwa lubelskiego, w których wystartowała m.in. Aleksandra Denkiewicz (podopieczna trenera St. Kędry) osiągając w biegu na 60 m czas 8,30 sek (r.życ.), który dał jej czwarte miejsce w tej konkurencji.

Ze względu na studniówkę wystartowali także w Lublinie podopieczni trenera Tadeusza Makaruka reprezentujący inne lubelskie kluby. Bardzo dobry rezultat w skoku w dal uzyskał Bartosz Leszczuk z klubu AZS-UMCS Lublin, (halowy mistrz Polski juniorów w 3-skoku z ub. roku – 14.66 m), który poprawił swój rekord życiowy aż o 70cm(!) skacząc w trudnej hali – 6,99 m, a także w biegu na 60 m  – 7,36 sek. (7,65 sek. w ub. roku).

Drugi z nich Kacper Lemieszek z Agrosu Zamość wynikiem 6,93 m w skoku w dal poprawił swój rek. życ. o 17 cm. i ustanowił swój najlepszy wynik życiowy na 60 m czasem 7,30 sek.

materiał: sport / Biała Podlaska miasto
tekst / zdjęcie: Tadeusz Makaruk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama