Reklama

Powiat: Zmiana na stanowisku skarbnika powiatu

W piątek 31 stycznia na XX Sesji Rady Powiatu Bialskiego podjęto uchwały w sprawie odwołania dotychczasowego skarbnika powiatu Krystyny Laszuk i powołania na jej miejsce pani Elwiry Charewicz. 

– Odchodzę ze stanowiska ponieważ między mną, a moim pracodawcą była dżentelmeńska umowa. Zostałam skarbnikiem i miałam pełnić tę funkcję do momentu aż nie wychowam swojego następcy. Tak się szczęśliwie stało, że udało mi się to zrobić. Wychowałam w swoim wydziale finansowym następczynię, której zaufałam i opinię o niej mogłam przekazać pod rozwagę panu staroście – tłumaczy dotychczasowa skarbnik Krystyna Laszuk. 

Krystyna Laszuk funkcję skarbnika pełniła od września 2018 roku. Wcześniej była wieloletnim dyrektorem wydziału finansowego. 

– To był bardzo trudny okres dla powiatu, większość zadań spoczywała na pani Krysi Laszuk, która naprawdę doskonale sobie z tym wszystkim radziła, świetnie kierowała wydziałem finansowym. Bardzo się cieszę, że przygotowała swojego następcę – podkreśla starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Nowym skarbnikiem zaproponowanym radzie została Elwira Charewicz, która przez ostatnie cztery lata pracowała wydziale finansowym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej i była przygotowywana do objęcia funkcji skarbnika. 

– Od samego początku, kiedy pani Elwira trafiła do wydziału finansowego dała się poznać z jak najlepszej strony. Jest przede wszystkim osobą, która posiada wysokie kwalifikacje a przy tym jest osobą, która potrafi radzić sobie w zespole – mówi starosta bialski Mariusz Filipiuk. 

Radni jednogłośnie przyjęli propozycję powołania Elwiry Charewicz na stanowisko nowego skarbnika powiatu bialskiego.

– Chciałabym bardzo podziękować za zaufanie, jakim pan starosta i cała rada powiatu obdarzyliście moją osobę powierzając mi pełnienie tak odpowiedzialnego stanowiska. Jest mi bardzo miło, że moja praca została zauważona i w taki sposób doceniona. Obiecuję że dołożę wszelkich starań, aby być bardzo skrupulatną i kreatywną, tak aby dobrze od strony finansowej wszystkie nasze zadania powiatu zostały wypełnione. A pani skarbnik Krystynie Laszuk dziękuję za zaufanie i za całe ciepło, którego mogłam doświadczyć od początku mojej pracy w wydziale finansowym – dziękowała po głosowaniu Elwira Charewicz.

– Jestem przekonany, że pod pani rządami w wydziale finansowym, ten wydział będzie świetnie funkcjonował i będzie świetnie realizował swoje zadania. Czego z głębi serca życzę – życzył nowe skarbnik starosta bialski. 

materiał: powiat bialski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama