Reklama

Biała Podlaska: Stanowisko Nowej Lewicy w sprawie bialskiego szpitala

Nowa Lewica jest partią polityczną na co dzień mocno związaną ze społeczeństwem. Sprawy socjalne, warunki egzystencji ludności, dążenie do godnej równości ludzi pracy i tych, którzy odeszli na emeryturę, leżą w centrum uwagi partii. Bardzo ważnym resortem usług w funkcjonowaniu państwa jest służba zdrowia, a bardziej przybliżając do człowieka opieka zdrowotna, bez względu na wiek pacjenta.

W ostatnim czasie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej doszło, jak sądzimy, do pewnych nieporozumień, które mogły zachwiać wiarę społeczeństwa o skuteczności opieki lekarskiej na Oddziale Neonatologii. Brak jasności w sprawie, wywołał przed szpitalem protest mieszkańców Białej Podlaskiej i pobliskich miejscowości z powiatu bialskiego.

Nowa Lewica jest przekonana, że ten konflikt zostanie wkrótce wyjaśniony i rozwiązany. Z informacji podanych do publicznej wiadomości wynika, że Pan Riad Haidar jest na emeryturze, leczy dzieci prywatnie (zarejestrowana działalność) i jest posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Zatem praca w szpitalu nie jest konieczna z pobudek czysto finansowych. Może być to potrzeba intelektualna, potrzeba niesienia pomocy innym, a także przywiązanie do pracy w szpitalu na Oddziale Neonatologii. Oczywiście, jeżeli pozwala na to czas, zdrowie oraz inne możliwości osobiste, z których Pan Riad Haidar nie musi się nikomu tłumaczyć.

W trosce o spokój mieszkańców, rodziców i dobro naszych najmłodszych pacjentów hospitalizowanych na Oddziale Neonatologii w bialskim szpitalu, zwracamy się do doktora Riada Haidara z sugestią, o rzeczowe zweryfikowanie nowej umowy o pracę i podpisanie kontraktu na dalsze leczenie dzieciaczków w tym szpitalu. Honorowe odejście od tych pacjentów nie jest rozwiązaniem problemu. Na tym ucierpią maluszki i ich rodzice, którzy wierzą w Pana dobre serce i kwalifikacje zawodowe. Dobro dzieci jest przecież najważniejsze. Dla społeczeństwa, dla rodziców , tak naprawdę jest ważne kto leczy, a nie kto kieruje oddziałem. Po ogłoszeniu konkursu na ordynatora nic nie stoi na przeszkodzie, by doktor Riad Haidar zgłosił swoją kandydaturę do konkursu i ten konkurs wygrał. Tego Panu życzy Nowa Lewica.

Nowa Lewica nie ma żadnych uwag do całego personelu z Oddziału Neonatologii. Jesteśmy pełni uznania za wysokie kwalifikacje , oraz ciepłe i życzliwe wykonywanie swoich obowiązków przy ratowaniu zdrowia dzieci. Oby w roku 2020 opinie o personelu i Oddziale Neonatologii były tak dobre , a notowania tak wysokie jak do tej pory. Nowa Lewica na 2020 rok życzy Personelowi Oddziału Neonatologii owocnej pracy, dużo, dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego.

Jednocześnie informujemy, ze jest to pierwsze (i pewnie ostatnie)  stanowisko w tej sprawie Rady Powiatowej Nowej Lewicy powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Wcześniej na ten temat nie wypowiadaliśmy się.

tekst: Nowa Lewica Zarząd Rady Powiatowej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama