Reklama

III Noworoczny Koncert kodeńskiej orkiestry i scholi (film)(galeria)

Organizatorzy III Noworocznego Koncertu w Kodniu, w myśl zasady "kto śpiewa ten dwa razy się modli" poszli krok dalej i grając pomagają! Wydarzenie pod hasłem "Gramy i śpiewamy dla Maciusia" zgromadziło wielu ludzi o dobrych sercach, a także miłośników dobrej muzyki.

Maciuś, pamiętaj – zwrócił się do chłopca Kamil Adamiec, Prezes Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Kodeń – to nie jest tylko koncert, a przede wszystkim potężna modlitwa orkiestry, scholi oraz wszystkich zebranych u tronu Matki Podlasia o Twój powrót do zdrowia.

Początkowo myślałem, że zorganizuję zbiórkę na cele działalności orkiestry i kupimy jakiś instrument dla naszych młodych muzyków. Później przyszła refleksja „czym jest instrument?”. Kawałkiem metalu w porównaniu do zdrowia i życia człowieka. Jeśli dalej będzie mi dane wspólnie z panem kapelmistrzem (Przemysławem Nurzyńskim – dop. red) dbać o rozwój naszej orkiestry to zapewniam Państwa, że każdy kolejny koncert noworoczny będzie miał charytatywny charakter. – zapewnia Kamil AdamiecMoże wsparcie będzie potrzebne dla mnie lub dla Ciebie. Pamiętajmy, że dobro wraca.

Orkiestra zaprezentowała różnorodny repertuar. Były to pieśni maryjne, kolędy oraz powszechnie znane utwory tradycyjne, m.in. „Matko Kodeńska, Ty nasza Królowo”, „Matko, która nas znasz”, „Anioły z królestwa chwały”, „Wśród nocnej ciszy”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Anioł pasterzom mówił”, „Cicha noc”, „Jezusa narodzonego”, a także marsz „Wierzby płaczące”, „Hej sokoły” i „O Maryja”. Schola natomiast po aktywnym udziale w poprzedzającej koncert Mszy Świętej i obsłudze liturgicznej wsparła koncert utworami „Zaśpiewajmy kolędę” i „Hola, hola”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama