Reklama

Kryminałki: Meblowali „bazę” skradzionymi przedmiotami

Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie miasta. Okazało się, że czterej nastolatkowie postanowili wykorzystać meble, by zrobić sobie ”bazę”, w której spędzali czas. Policjanci ustalili, że to nie jedyny czyn na koncie młodzieńców. Teraz zajmie się nimi Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W miniony poniedziałek dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie miasta. Sprawcy wykorzystując nieobecność właściciela z terenu działki skradli meble ogrodowe i grilla, a z wnętrza domku pochodnie oraz węgiel drzewny. Wartość strat oszacowana została przez właściciela na kwotę ponad 1 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. W trakcie czynności w zaroślach nieopodal ogródków działkowych policjanci odnaleźli częściowo uszkodzone przedmioty. Szybko ustalili również personalia osób mogących mieć związek ze sprawą. Okazali się nimi czterej nastolatkowie w wieku od 11 do 13-lat, mieszkańcy Białej Podlaskiej.

13-latkowie oraz ich młodszy kolega, którzy rozmawiali ze stróżami prawa, przyznali się do kradzieży. Dodali, że meble, które znajdowały się w zaroślach przynieśli do tworzonej przez siebie „bazy”. To właśnie tam spotykali się spędzając wolny czas.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawa ustalili, że nie jest to jedyne zdarzenie z udziałem tych nastolatków. We wrześniu i październiku ubiegłego roku doszło do dwóch włamań do nowobudowanego domu na terenie Białej Podlaskiej. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 500 zł. Teraz sprawą młodzieńców zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama