Reklama

Ferie zimowe pełne atrakcji w gminie Biała Podlaska (galeria)

Ponad 300 dzieci z gminy Biała Podlaska korzystało z atrakcyjnych zajęć, organizowanych przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury.

Pierwszy tydzień wytchnienia od nauki upłynął pod znakiem zajęć w klubach kultury i wspólnych atrakcji, jakimi były: spektakl „Pierścień Morfeusza” wystawiony w Sitniku przez teatr Blaszany Bębenek z Katowic, bal z babcią i dziadkiem w Sławacinku Starym, wycieczki do kina oraz wycieczka do Białegostoku i Białowieży z udziałem 50 dzieci z całej gminy. W białostockim Centrum Lalek uczestnicy wycieczki obejrzeli widowisko „Bajka o rycerzu bez konia”, zaś w Białowieży muzeum i atrakcje przyrodnicze tamtejszej puszczy z żubrami na czele.

Dzieci z Hruda pod okiem Jolanty Zając wykonywały bukiety dla babci i dziadków, piekły pizzę i babeczki pod okiem radnej Joanny Panasiuk. Atrakcje ferii uzupełniły wyjazdy na bal, spektakl teatralny i seans filmowy.

Kilkanaścioro malców z Sitnika i Łukowców wykonywało wspólnie z Alicją Sidoruk i Anną Waszkiewicz papierowe doniczki pełne kwiatów z bibuły i uczestniczyły w pouczających zajęciach kulinarnych.

Grupa dzieci, uczestnicząca w zajęcia organizowanych w Worońcu, wykonywała wspólnie z Małgorzatą Hanas laurki dla babć i dziadków, rozwiązywała krzyżówki i kalambury, uczyła się piec gofry z dżemem i przygotowywać pyszne kanapki. Dodatkową frajdą był seans filmu „Urwis” w kinie Cinema 3D.

15 malców bawiło się podczas zajęć organizowanych w klubie GOK w Woskrzenicach Dużych. Zimowe spotkania prowadzone przez Agnieszkę Demidowicz i Katarzynę Chwedczuk rozpoczynały się od gier i zabaw integracyjnych. Zbliżający się Dzień Babci był okazją do wykonania, podczas zajęć plastycznych, wielobarwnych róż. Przygotowanie sałatki owocowej było tematem zajęć kulinarnych. Samodzielnie wykonana, smakowała wszystkim, małym kucharzom. Grupa z Woskrzenic Dużych jeździła też na seans „Urwis” do kina Cinema 3 D w Białej Podlaskiej. Dodatkowo dzieci towarzyszyły zespołowi śpiewaczemu Wrzos we wspólnym kolędowaniu przygotowanym 19 stycznia w kościele św. Michała Archanioła w Woskrzenicach Dużych.

Zajęcia plastyczne i kulinarne (wykonywanie rurek z kremem i gofrów) angażowały też kilkunastoosobową grupę najmłodszych uczniów ze Styrzyńca i Surmaczy, którymi dowodziła Agnieszka Borodijuk. Dodatkowymi atrakcjami były gry świetlicowe i wizyta w kinie na seansie „Urwis”.

Dzieci ze Swór i okolic przygotowywały efektowną kartkę dla babć i dziadków, wręczaną podczas balu w Sławacinku Starym i uczestniczyły w pieczeniu bajecznych gofrów. W drugim tygodniu ferii w serpelickim ośrodka Urocza odbywały się warsztaty taneczne dla 13 dzieciaków tańczących w zespole Figiel. Prowadziła je Agnieszka Bieńkowska z pomocą Katarzyny Pawłowskiej. Stanowiły one doskonałą okazję do poznania nowych technik tańca, a także do zabaw drużynowych i wypoczynku nad Bugiem. Miłą niespodzianką była wycieczka bryczką, która z braku śniegu zastąpiła planowany wcześniej kulig.

W drugim tygodniu ferii zajęcia odbywały się w klubach kultury GOK w Perkowicach i Dokudowie. Dzieci pod okiem Katarzyny Mikiciuk uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Wykonywały pierniczki dla babci i tort „Bałwanek”. W trakcie zajęć rękodzielniczych i plastycznych powstawały ciekawe figurki i domki z masy papierowej, laurki dla dziadków, malownicze pejzaże i zimowe jeżyki. Zajęcia były przeplatane grami i zabawami. Ponadto w drugim tygodniu ferii instruktorzy Objazdowego Klubu Kultury odwiedzili pięć świetlic wiejskich w: Ciciborze Dużym, Czosnówce, Sławacinku Starym, Terebeli i Wólce Plebańskiej. We współpracy z miejscowymi sołtysami przygotowano zajęcia angażujące sporą grupę milusińskich. Nikt z nich nie narzekał na nudę.

materiał: gmina Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: GOK w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama