Reklama

Biała Podlaska: Trwa nabór wolontariuszy do Centrum Wolontariatu Caritas

Radość pomagania, świetna atmosfera i bezpłatne szkolenia – to nie jedyne korzyści, jakie czerpią wolontariusze zaangażowani w działania charytatywne Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja zaprasza do wstąpienia w szeregi Centrów Wolontariatu w Białej Podlaskiej i Siedlcach.

Zostać wolontariuszem może każdy. Potrzeba tylko chęci i czasu. W zamian gwarantujemy mnóstwo okazji, by się sprawdzić i zrobić coś dobrego dla innych – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. I dodaje: – Idealny wolontariusz to ten, który nie tylko dysponuje wolnym czasem i pragnie nieść pomoc, ale również ma w sobie poczucie odpowiedzialności.

Na ochotników czekają projekty „Po domach” (pomoc starszym, chorym, samotnym, niepełnoprawnych i dzieciom w ich domach, poprzez udzielanie korepetycji, robienie zakupów, opiekowanie się dziećmi), „W organizacji” (pomoc w świetlicach dla dzieci, w Domu Dziecka, w Wiosce Dziecięcej, w hospicjum) i wolontariat akcyjny, czyli np. udział w zbiórce żywności, przygotowywaniu paczek świątecznych, koncertach charytatywnych czy w realizacji kolonii letnich dla dzieci.

Obecnie w Centrach Wolontariatu (Caritas Diecezjalna prowadzi Centrum Wolontariatu również w Parczewie) organizacji działa ok. 250 wolontariuszy. Zapisy odbywają się w Centrach Wolontariatu w Siedlcach (ul. Bpa I. Świrskiego 57, tel. 510-756-437), w Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 15, tel. 512-936-068).

 

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama