Ogłoszenie

Reklama

Uczniowie z Radzynia i Leśnej awansowali w olimpiadzie o ubezpieczeniach społecznych

Znamy już listę szkół z regionu, które awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku w woj. lubelskim zakwalifikowało się do niego 21 szkół, w tym dwie z Radzynia Podlaskiego i jedna z powiatu bialskiego. Do szkolnego etapu olimpiady zgłosiło się ponad 35,5 tys. uczniów z prawie tysiąca szkół w całej Polsce, w tym prawie 1,3 tys. uczniów z województwa lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Jest on częścią projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który daje uczniom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – o emeryturach, zasiłkach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy. Zwycięzcy olimpiady w finale mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe.

Etap szkolny odbył się na początku grudnia. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. 21 zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu olimpiady. Wśród nich są uczniowie dwóch szkół z Radzynia Podlaskiego: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II oraz I Liceum Ogólnokształcącego, a także uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej. Etap wojewódzki rozstrzygnie się 20 marca. Wtedy dowiemy się, kto awansuje do ogólnopolskiego finału olimpiady o ubezpieczeniach społecznych. Pełen skład drużyn zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu znajduje się na stronie www.zus.pl w zakładce o projektach edukacyjnych.

materiał: ZUS w województwie lubelskim
tekst zdjęcia: Małgorzata Korba rzecznik ZUS w województwie lubelskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama