Reklama

Piszczac: Podsumowanie ferii zimowych (galeria)

W ostatnich dwóch tygodniach w świetlicy Jaskółka było gwarno, ale i bardzo ciekawie. Ze względu na mało sprzyjającą feeryjnym zabawom pogodzie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu zorganizowało dzieciom wiele interesujących atrakcji. Pierwszy tydzień uczestnicy zajęć zaczęli od zaprojektowania i wykonania koszulek świetlicowych. Ponad 60 dzieci poszła do domu we własnoręcznie ozdobionych T-shirtach. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się warsztaty mydlarskie, w których wzięło udział również około 60 pociech.

Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy, gdyż każdy mógł zabrać do domu przygotowane przez siebie kolorowe i pachnące mydełko w kształcie babeczki. Niesamowitą frajdę miały dzieci „śpiewające” (lecz nie tylko). Dzięki uprzejmości pana Mariusza Karwowskiego, który zechciał użyczyć i obsługiwać urządzenia mogliśmy nagrywać piosenki na profesjonalnym sprzęcie. Po obróbce dźwiękowej każde z dzieci otrzyma swoją płytę CD, która będzie nosiła tytuł „Świetlicowe śpiewanki”.

Drugi tydzień ferii to jeszcze więcej atrakcji.  Zaczęto od cieszących się popularnością i frekwencją warsztatów – tym razem były to warsztaty z wykonywania musujących kul do kąpieli. Ogromne ilości sody, kwasku cytrynowego, zapachów i różnokolorowych barwników sprawiły, że blisko 60 dzieci poszła do domu z uśmiechem
i kulą musującą w ręku. We wtorek wzięliśmy się za pichcenie – przygotowane przez dzieci około 100 kolorowych naleśników zniknęły z talerzy w mgnieniu oka. Jednak nie ma co się dziwić, nic nie smakuje tak jak kolorowe naleśniki z ulubionymi dodatkami – czekoladą, bitą śmietaną, dżemem, kolorowymi posypkami i owocami.

Nad zajęciami w środę i czwartek pieczę przejęły Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszczacu. Dzieci miały okazję wspólnie porozwiązywać quizy, pograć w gry i zabawy literacko – logiczne, szczególnie najmłodszym podobały się Memory. Ciekawym elementem było własnoręczne wykonanie zakładek do książek. W czwartek Panie bibliotekarki zaprosiły na fantastyczną przygodę teatralną. Spektakl pt. „ Prastara książnica – skarb i tajemnica. Bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi…” w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa obejrzało około 80 dzieci. Bajka z przesłaniem – promująca czytelnictwo i świadome korzystanie z Internetu wśród dzieci – pokazała, że najmłodsi mieszkańcy Piszczaca doskonale wiedzą, że czytanie książek jest bardzo ważne i są to bezsprzecznie skarbnice wiedzy.

Ostatniego dnia ferii powróciły warsztaty mydlarskie – olbrzymie zainteresowanie sprawiło, że i tym razem nie zabrakło chętnych na wykonanie własnoręcznie kolorowych mydełek. Olbrzymią atrakcją dla najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, które przez 3 dni można było odwiedzać w hali sportowej ZPO w Piszczacu. Kilka tysięcy osób, które przewinęły się w tych dniach przez szkołę świadczy o tym, że atrakcja była trafiona w punkt. Wydarzenie dopełniły leżaczki oraz kawa i herbata dla rodziców. Bezpłatne dmuchańce stały się już niemal tradycją każdych ferii w Piszczacu.

Partnerzy:
Urząd Gminy Piszczac
Gminna Biblioteka Publiczna w Piszczacu
Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piszczacu
Wschodnie Konsorcjum Eventowe

 

materiał: GCKiS Piszczac
tekst zdjęcia:Gabriela Bielińska Dyrektor GCKiS
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama