Reklama

Malarstwo Doroty Kulickiej w Galerii Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 7 lutego 2020
, godz. 18:00
Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 12) serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Doroty Kulickiej pt.  „Wstęp wolny”, który odbędzie się 7 lutego (piątek) o godz. 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 4 marca 2020 roku. 

Wystawa „Wstęp wolny” jest zaproszeniem do świata myśli i emocji drugiej osoby. Stanowi otwarcie przestrzeni malarskiej na własną interpretację wynikającą z osobistego doświadczania świata. Tematyka prezentowanych prac to fascynacja elementem w abstrakcyjnym układzie kompozycyjnym, gdzie poprzez kolor i kształt ściera się kobiecość z męskością. W obrazach pojawiają się delikatne koronki, fragmenty dekoracyjnych wzorów, a także śruby czy części metalowe. Układ elementów sugeruje ruch i niepokój tak charakterystyczny współczesnemu człowiekowi. Kolory od szarości do czerwieni mają za zadanie wyciszyć lub sprowokować emocje. „Wstęp wolny” to również malarskie ujęcie interakcji społecznych, często bunt i niezgoda na strategię działań lub tęsknota za mechanicznością i rytmicznością, która porządkuje codzienność.

BIOGRAM
Dorota Kulicka urodzona w 1976 r. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, ukończone w 2012 r. oraz Pedagogiki i Psychologii UMCS ukończone w 2000 r. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Malarstwem i rysunkiem zajmuje się od kilku lat. Autorka 25 wystaw indywidualnych, udział w 35 wystawach zbiorowych i 24 pokonkursowych. Nagrody: I miejsce w konkursie „Zapachy życia” — Rybnik-Boguszowice 2012 r. II nagroda w XIII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli — Zamość 2016. Wyróżnienie honorowe V Międzynarodowego Biennale Obrazu Qadro-Art. – Łódź 2016. Nagroda Marszałka Województwa Lubelskiego w XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli.

materiał:  Biała Podlaska miasto / kultura
info / plakat: Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama