Reklama

Janów Podlaski: Wentylacja klas – to być albo nie być – dla szkół im. Naruszewicza

Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie, poinformował Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej - organ prowadzący - iż nie wyraża zgody na przesunięcie terminu wykonania wentylacji w salach dydaktycznych w Zespole Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Dyrekcja szkoły i powiat w trybie pilnym przystąpią do jej wykonania w tym roku.

Zarząd Powiatu pismem z dnia 10 października 2019 r. zwrócił się o przesunięcie terminu wykonania instalacji wentylacji do 31 sierpnia 2020 r.. Wojewódzki Inspektorat uznał ten termin za zbyt odległy a wykonanie instalacji za niezbędną. O decyzji Inspektoratu poinformowała dyrektor Wydziału Spraw Społecznych – Marianna Tumiłowicz.

W związku z powyższym dyrektor szkoły Jarosław Dubisz zwrócił się o zabezpieczenie środków finansowych w kwocie 20 tysięcy zł na wykonanie dokumentacji technicznej, która jest niezbędna do rozpoczęcia prac.

Zarząd Powiatu wyraził zgodę na wykonanie dokumentacji ze środków, które dyrektor ma zabezpieczone na 2020 rok. Kiedy będą znane koszty zostanie zwiększony budżet szkoły na realizację tego zadania.

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcie i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama