Reklama

Terespol: Powstanie skwer rekreacyjny przy pomniku budowy Traktu Brzeskiego

Przy pomniku budowy Traktu Brzeskiego, zainstalowane zostaną obiekty małej architektury i infrastruktury towarzyszącej w postaci skweru rekreacyjnego ze stolikiem do gry w szachy i ławkami do odpoczynku. Po ich zrealizowaniu zostaną one udostępnione do publicznego użytkowania. Zgodę na to wyraził właśnie Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej w formie porozumienia z Miastem Terespol.

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej zatwierdził porozumienie z Gminą Miejską Terespol, w którym Powiat wyraża zgodę na posadowienie na części nieruchomości, której Powiat i Gmina Miejska Terespol są współwłaścicielami położonej w Terespolu przy ul. Wojska Polskiego 88, o powierzchni 1,1003 ha, stanowiącej działkę zabudowaną budynkiem szkoły, bezpośrednio przylegającej do nieruchomości sąsiedniej, na której znajduje się pomnik budowy Traktu Brzeskiego, obiektów małej architektury i infrastruktury towarzyszącej w postaci skweru rekreacyjnego ze stolikiem do gry w szachy i ławkami do odpoczynku.

Obiekty te zostaną ulokowane w ramach realizacji projektu p.n. „Zachowanie i udostępnienie zabytkowego pomnika budowy Traktu Brzeskiego wraz z ofertą kulturalną w Terespolu” i po ich zrealizowaniu zostaną one udostępnione do publicznego użytkowania.

materiał: Radio Biper Terespol
tekst: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama