Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Protest. „Służyli wiernie jak psy!” dziś rozdają ulotki (galeria)

Relacja z protestu z dnia 15 stycznia, kiedy to na ulicach śródmieścia Białej Podlaskiej można było spotkać aktywistów rozdających ulotki. - Protestujemy i informujemy mieszkańców o niesprawiedliwych zmianach wprowadzonych w emeryturach służb mundurowych. W imieniu wszystkich tych co służyli wiernie jak psy ojczyźnie a zostali potraktowani jak przestępcy przez partię rządzącą. - mówi nam Zenon Trojniel, emeryt policyjny, tak na prawdę bez emerytury a obecnie uczestnik protestu.

Posłuchaj ważnego spotu:

Na placu Wojska Polskiego, 15 stycznia, rozpoczął się protest przeciwko łamaniu prawa i Konstytucji. Przechodniom wręczane były ulotki informacyjne. Protestujący przeszli z placu Wojska Polskiego ulicą Brzeską na plac Wolności a następnie ulicą Moniuszki powrócili na plac Wojska Polskiego.

Przyszliśmy aby uświadomić społeczeństwu jak zostaliśmy potraktowani przez państwo za służbę dla społeczeństwa któremu dawaliśmy poczucie bezpieczeństwa. – mówi nam kolejny z protestujących, wieloletni pracownik służb milicyjnych a potem policyjnych.

Wszyscy których dotknęła ustawa czują się zdradzeni przez państwo polskie. Marsze te odbywają się w całej Polsce i przypominają społeczeństwu, że zostaliśmy zdradzeni przez państwo by zyskać poparcie dla PiS-u. W marszach tych spotkać można objętych ustawą represyjną jak i nie objętych jej przepisami. Ustawę podpisano w dniu 16 grudnia 2016r.. Opozycji wtedy nie wpuścili o została ustalona przy braku quorum. – dodaje inny, pragnący zachować anonimowość uczestnik protestu.

Warto dodać, że najgorsi przestępcy, zabójcy siedząc w więzieniu do emerytury mają liczne 0.7% składek za każdy rok, a nas potraktowano tą ustawą 0.0% za każdy rok służby po 1990r tak jak byśmy nie pracowali w ogóle. – dodaje Zenon Trojniel.

materiał: Radio Biper
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama