Reklama

Porady Radio Biper: Kto może uzyskać kredyt gotówkowy bez BIK?

Aby wziąć kredyt gotówkowy w banku, zawsze niezbędne jest spełnienie przez klientów kilku warunków. Kluczową kwestię pełni dobra historia kredytowa w BIK oraz brak wpisu w KRD. Oznacza to, że osoby zadłużone, które wciąż spłacają zobowiązania i nie radzą sobie z terminowym uiszczaniem rat, nie mają szans na otrzymanie kredytu bankowego. Co w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe oferujące kredyt gotówkowy bez BIK. Kto dostanie kredyt gotówkowy?

O kredytach gotówkowych słyszał już niemalże każdy. Stale zauważamy reklamy tego typu ofert w telewizji, w internecie, a także w formie banerów wywieszonych w różnych częściach miasta. Nie da się ukryć — oferty są kuszące, jednak nie są dostępne dla każdego. Banki przed udzieleniem takiego kredytu podejmują szereg działań, których celem jest weryfikacja potencjalnego kredytobiorcy. Aby sprawdzić, czy konsument będzie w stanie spłacać dane zobowiązanie, konieczne jest pobranie raportów z kilku rejestrów. Instytucje bankowe w tym celu analizują KRD, czyli Krajowy Rejestr Dłużników oraz BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

W pierwszym przypadku osoby, które widnieją w bazie, marzenia o kredycie gotówkowym z banku mogą puścić w niepamięć. Podobnie sytuacja przedstawia się, gdy nasza historia kredytowa jest negatywna. Na jej ocenę wpływa terminowość w spłacaniu zaciągniętych przez nas zobowiązań. Jeśli więc nie uiszczamy rat w ustalonym terminie, bank otrzyma taką informację przeglądając BIK i w większości przypadków odrzuci nasz wniosek o kredyt.

Kredyt gotówkowy bez BIK dla osób ze złą historią

Na rynku finansowym prym wiodą nie tylko instytucje bankowe, ale również firmy pozabankowe, inaczej nazywane parabankami. W tego typu firmach możemy znaleźć zróżnicowane oferty chwilówek, pożyczek, czy też właśnie kredytów. Wśród usług proponowanych przez firmy pożyczkowe znajduje się również kredyt gotówkowy bez BIK. Jest to produkt skierowany do osób, które mają negatywną historię kredytową i na dany moment nie są w stanie jej poprawić, tzn. nie mają możliwości spłacenia wszelkich zaległości. Wnioskowanie i proces weryfikacji w przypadku kredytu bez BIK znacznie różni się od tego, który przechodzimy, gdy staramy się o kredyt w banku.

Najważniejszą kwestią jest tutaj brak sprawdzania przez parabanki historii w BIK, raportów w KRD i  bazy BIG. W przypadku banków obejście tego procesu jest niemożliwe. Dodatkowo firmy pożyczkowe nie wymagają wypełnienia tylu formalności co instytucje bankowe. Szybszy jest także proces weryfikacji i wnioskowania. Wniosek bowiem możemy złożyć przez internet, a swoje dane potwierdzić w zaledwie kilka minut.

Kredyt gotówkowy bez BIK — czy są jakieś warunki?

Pomimo tego, iż parabanki mają znacznie mniej restrykcyjne reguły niż instytucje bankowe, nie oznacza to, że każdy może starać się w nich o zaciągnięcie zobowiązania. Aby móc złożyć wniosek o kredyt gotówkowy bez BIK, należy:

— Być osobą pełnoletnią (niektóre firmy pożyczkowe wymagają ukończenia 21 roku życia).

— Mieć ważny dokument tożsamości (w większości konieczne jest okazanie dowodu osobistego, jednak w sytuacji, gdy zostaje on nam skradziony, niektóre parabanki przyjmują paszport lub prawo jazdy).

— Posiadać obywatelstwo polskie.

— Mieć konto w polskim banku.

— Mieszkać na terenie Polski.

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy bez weryfikacji?

Wniosek o kredyt gotówkowy bez BIK możemy złożyć w oddziale wybranego parabanku lub za pośrednictwem strony internetowej. Aby wnioskować o kredyt online, musimy wypełnić elektroniczny formularz, w którym wpisujemy nasze dane osobiste, wysokość i źródło dochodów, kwotę kredytu oraz okres kredytowania.  Następnie wysyłamy wniosek do firmy oraz przechodzimy proces weryfikacji tożsamości.

Potwierdzenie naszych danych może odbyć się na dwa sposoby. Pierwszą — podstawową opcją, która jest dostępna w większości firm pożyczkowych — jest wykonanie przelewu na symboliczną kwotę. Zazwyczaj parabanki wymagają przelania jedynie 1 grosza lub 1 złotówki. Pozwoli to na otrzymanie przez firmę naszych danych, dzięki czemu zyskuje ona pewność, że wniosek składany jest właśnie przez nas i nie padliśmy ofiarą oszustwa. W niektórych firmach umożliwione jest również potwierdzenie tożsamości w aplikacji mobilnej.

Kolejnym krokiem jest poczekanie na wydanie decyzji parabanku. Jeśli jest ona pozytywna, możemy podpisać umowę kredytową w oddziale stacjonarnym lub podczas umówionej wizyty domowej. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które mieszkają daleko od miasta albo nie mogą się poruszać.

Czy kredyt bez BIK jest bezpieczny?

Większość osób, które chcą zaciągnąć kredyt bez zaświadczeń, zastanawia się, czy taka forma jest na pewno bezpieczna. Nie musimy obawiać się oszustwa ze strony firm pożyczkowych, jeśli skorzystamy z ofert znanych parabanków. Specjaliści z zakresu finansów przestrzegają konsumentów przed podpisywaniem umowy z firmami ogłaszającymi się na tablicach i słupach ogłoszeniowych lub popularnych portalach z ogłoszeniami. W takiej sytuacji istnieje duże ryzyko, że podpiszemy niekorzystną umowę, która spowoduje jeszcze większe problemy finansowe.

Korzystając z ofert znanych firm, których reklamy widzimy zarówno w telewizji, jak i w internecie, chronimy się przed oszustwem. Dodatkowo doskonałym zabezpieczeniem jest odwiedzenie porównywarki finansowej, dzięki której zyskujemy pewność, że mamy do czynienia z profesjonalnymi firmami pożyczkowymi.

 

opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama