Reklama

Bezpłatne badania profilaktyczne wątroby (zaproszenie)

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców miasta Biała Podlaska oraz powiatów: bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego, włodawskiego i łukowskiego w wieku 35-75 lat na bezpłatne badania przesiewowe krwi na obecność wirusa HCV, w kierunku wczesnego rozpoznania wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C).

Osoby chętne mogą skorzystać z badań przesiewowych krwi na obecność HCV w okresie 01.10.2019-28.02.2021. Osoby, u których wynik badania przesiewowego krwi (na obecność HCV) wykaże podwyższony poziom przeciwciał anty-HCV personel medyczny zaleci skorzystanie z dalszej bezpłatnej diagnostyki w WSzS w Białej Podlaskiej, tj. nieinwazyjnego badania wątroby metodą elastografii.

Badania są realizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na polsko-białoruskim obszarze przygranicznym”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Więcej informacji o badaniach można uzyskać na stronie internetowej >>> Szpitala  <<<

materiał: powiat bialski / Biała Podlaska miasto / sąsiedzi
tekst / grafika: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Stanowisko Nowej Lewicy w sprawie bialskiego szpitala

Nowa Lewica jest partią polityczną na co dzień mocno związaną ze społeczeństwem. Sprawy socjalne, warunki egzystencji ludności, dążenie do godnej równości ludzi pracy i tych, którzy odeszli na emeryturę, leżą w centrum uwagi partii. Bardzo ważnym resortem usług w funkcjonowaniu państwa jest służba zdrowia, a bardziej przybliżając do człowieka opieka zdrowotna, bez względu na wiek pacjenta.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: „Jesteśmy z tobą”, „Murem za Haidarem”. Pikieta pod szpitalem w obronie Riada Haidara (film) (galeria)

Kilkaset osób, czerwone balony w kształcie serca, transparenty, gromkie brawa i mnóstwo ciepłych słów. Tak 2 stycznia wyglądał wiec pod Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej w obronie zwolnionego z funkcji ordynatora Oddziału Neonatologii Riada Haidara. Protestujący domagają się przywrócenia doktora na stanowisko ordynatora do czwartku (9 stycznia), jeśli dyrektor placówki Adam Chodziński tego nie dokona zapowiadają dalsze protesty.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Riad Haidar nie pokieruje dalej Oddziałem Neonatologicznym

Po tym, jak Riad Haidar poinformował ma swoim koncie na Facebooku o stracie stanowiska ordynatora w Oddziale Neonatologicznym w bialskim szpitalu, w Internecie zawrzało a miasto znów znalazło się na ustach całej Polski. Decyzję o nieprzedłużeniu z Haidarem umowy podjął dyrektor szpitala Adam Chodziński. Jest ona niezrozumiała dla samego dotychczasowego ordynatora, pacjentów, jak i wielu osób współpracujących z doktorem na przestrzeni lat. Jedną z nich jest Jerzy Owsiak, którego Fundacja WOŚP przekazała do tej pory dla oddziału sprzęt o wartości 2,9 mln zł. Owsiak pyta w liście otwartym dyrektora Chodzińskiego o powody takiej decyzji.

Czytaj więcej »

Reklama