Reklama

Terespol: Turniej Szachowy pod patronatem senatora Biereckiego (galeria)

19 stycznia w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu odbył się piąty Turniej Szachowy o Puchar Senatora RP Grzegorza Biereckiego. Zawody wzbudziły duże zainteresowanie, gdyż do gry przystąpiło aż 46 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Radzynia Podlaskiego, Konstantynowa, Mińska Mazowieckiego, a nawet z Brześcia, którego reprezentacja na czele z mistrzynią międzynarodową Tatianą Berlin liczyła 4 osoby.

Po rozpoczęciu turnieju przez sędziego głównego Sławomira Leszka oraz kilku utworach zagranych na harmonijce ustnej przez Janusza Sałtrukiewicza zawodnicy przystąpili do – stojącej na wysokim poziomie, ale przy tym uczciwej i toczonej w przyjaznej atmosferze – rywalizacji, w której najlepsi okazali się:

W kategorii kobiet:
1.Tatiana Berlin 5 pkt,
2.Anna Oleksiuk 4 pkt,
3.Hanna Nurzyńska 4 pkt

W kategorii do 12 lat:
1.Dawid Dobosiewicz 6 pkt,
2.Michał Jóźwik 5 pkt,
3.Artur Tarasau 4 pkt

W kategorii do 18 lat:
1.Wiktor Kukawski 4 pkt,
2.Michał Maliszewski 3 pkt,
3.Michał Marecki 3 pkt

W kategorii Open:
1.Mateusz Komoń 6,5 pkt (zwycięzca całego turnieju),
2.Grzegorz Olichwirowicz 5,5 pkt,
3.Piotr Lewandowicz 5 pkt.

Organizatorami turnieju byli Klub Szachowy MOK Debiut Terespol oraz Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Senator RP Grzegorz Bierecki. Dziękujemy Urzędowi Miasta Terespol, Fundacji „Spróbuj ponownie z nami” oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu za pomoc w organizacji turnieju. Wszystkich sympatyków królewskiej gry już teraz zapraszamy na pierwszy turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Terespola!

materiał: Klub Szachowy MOK Debiut Terespol
tekst: Mateusz Prokopiuk
zdjęcia: Marek Prokopiuk, Wojciech Prokopiuk, Mateusz Prokopiuk.
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Konstantynów: Sobota a szkoła tętni życiem! (galeria)

Pomimo, że zaczął się weekend to w Szkole Podstawowej w Konstantynowie tłumy. Kilkaset osób łącznie. Kilkadziesiąt zasiadło do zmagań turnieju szachowego a kolejne kilkadziesiąt, na hali sportowej, rywalizowało w 15. już Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta. Niebawem film z wydarzenia!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Turniej tenisa samorządowców (film) (galeria)

Niebawem film! Dziś kilka zdań i fotorelacja z trwającego jeszcze I Turnieju Tenisa Stołowego Samorządowców. Na pomysł integracji radnych, pracowników urzędu miasta, prezydentów wpadł radny Edward Borodijuk. Gościnna hala sportowa ZDZ w Białej Podlaskiej umożliwiła jednoczesną grę na czterech stołach.

Czytaj więcej »

Reklama