Reklama

Biała Podlaska: Ze Sławomirem Kordaczukiem o pociskach V1 i V2 (galeria)

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej miała przyjemność gościć Pana Sławomira Kordaczuka, dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach, prezesa Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów oraz autora ponad trzydziestu książek, najczęściej związanych z historią Południowego Podlasia. Pretekstem spotkania było ukazanie się jego najnowszej książki pt. „Próby z latającymi bombami V-1 i rakietami balistycznymi V-2 we Wschodniej Polsce w 1944 roku”.

Kto spodziewał się jednak, że prelegent skupi się głównie na omawianiu wspomnianej pozycji na pewno był zaskoczony. Pan Sławomir zabrał nas w magiczną wycieczkę po najpiękniejszych miejscach powiatu bialskiego, ilustrowaną wykonanymi przez siebie fotografiami. Niektóre z tych miejsc, takie jak Kodeń, Leśna Podlaska lub Janów Podlaski są powszechnie znane, ale nie każdy już będzie wiedział gdzie rośnie największy w Polsce tulipanowiec lub gdzie znajduje się najładniejszy dworzec Kolei Warszawsko-Terespolskiej.

Aby znaleźć uwiecznione na zdjęciach perełki autor często schodził z głównych tras, przy okazji spotykając ludzi, których historii warto było nie tylko wysłuchać, ale także je utrwalić. Wiele książek Sławomira Kordaczuka dostępnych jest w dziale regionalnym Miejskiej Biblioteki Publicznej a także na stronie Bialskiej Biblioteki Cyfrowej.

materiał: Filia nr 6 Miejska Biblioteka Publiczna
tekst zdjęcia: Filia nr 6 Miejska Biblioteka Publiczna
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama