Reklama

Biała Podlaska: Przebudowa Warszawskiej. Drzewa zabezpieczone. Ruszyły prace ziemne

Zabezpieczenie drzew przed uszkodzeniem np. przez koparki - to jedna z pierwszych prac wykonawcy, który rozpoczął II etap przebudowy ulicy Warszawskiej. Ruszyły pierwsze prace ziemne na trasie. Trwa ustalanie lokalizacji kanału ściekowego dla wód opadowych zbieranych z ulicy.

Ruszyły też pierwsze prace ziemne polegające na karczowaniu pozostałości po drzewach kolidujących z przebiegiem trasy i usuwaniem humusu. Uzupełniana jest też i wzmacniana podbudowa pod fragmentem trasy przewidzianej pod chodnik.

W Urzędzie Miasta zostało natomiast wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego jako zamierzenia polegającego na budowie kanału ściekowego w ulicy Warszawskiej. Zadanie to wykonywać będzie spółka Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN.

Przebudowa ulicy Warszawskiej (II etap) na odcinku prawie 1 kilometra uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych o wartości ok. 8,3 mln zł na łączną kwotę ponad 13 mln zł wartości całej inwestycji. Umowę na dofinansowanie prezydent Michał Litwiniuk podpisał z Wojewodą Lubelskim w listopadzie 2019 r.

Wraz z dofinansowaniem budowy ulicy Koncertowej kwota pozyskana z Funduszu dla Białej Podlaskiej to 12,1 mln zł. To rekordowa dotacja.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Odjechał z miejsca zderzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu

Wczoraj wieczorem na ul. Warszawskiej w Wisznicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem niechronionego uczestnika ruchu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 37-latek wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżające auto. Po zdarzeniu kierowca samochodu odjechał nie udzielając pomocy cykliście. Tego samego dnia policjanci odnaleźli uszkodzone audi. Mundurowi ustalają kto siedział za kierownicą samochodu w chwili zdarzenia.

Czytaj więcej »

16. sesja Rady Gminy Międzyrzec Podlaski (zaproszenie)

XVI Sesja Rady Gminy Międzyrzec Podlaski odbędzie się w dniu 31 stycznia 2020 roku o godz. 13:00 w budynku Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Wysokie ul. Rudnicka 36. Radni zdecydują czy dorzucić się do projektów drogowych Powiatu Bialskiego przebudowy dróg w Krzewicy, Łyniewie i Kożuszkach. Zdecydują też m.in. o udzieleniu pożyczki Międzyrzeckiej Spółdzielni Socjalnej „Razem”. Jeden z punktów sesji dotyczy także dofinansowania przewozów pasażerskich na linii Międzyrzec – Wólka Krzymowska – Tłuściec – Międzyrzec.

Czytaj więcej »

Reklama