Reklama

Sławacinek Stary: Bal seniorów i wnucząt (galeria)

Wspaniałą zabawę dedykowaną ludziom złotego wieku zaproponowano 16 stycznia w świetlicy Sławacinka Starego. Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka został doceniony przez Stowarzyszenie Ad Astra, KGW Jutrzenka, jednostkę OSP i Gminny Ośrodek Kultury.

Na balu, finalizującym pierwszy tydzień ferii zimowych, bawiło się grubo ponad 150 osób. Wszyscy zachwyceni niezwykłą atmosferą. Były okolicznościowe wiersze adresowane do babć i dziadków, piosenki z lat ich młodości, czyli 70. I 80., a także sympatyczne upominki, słodki poczęstunek i wspólne pląsy z udziałem animatorek GOK.

Doskonale wypadła dwudziestka miejscowych dzieciaków, które pod okiem Anny Jankowskiej przygotowały w półtora tygodnia program słowno – muzyczny. Łezka zakręciła się w oku niejednego seniora podczas wykonywania szlagierów Karin Stanek, Wojciecha Gąsowskiego i Anny Jantar. Wzruszający okazał się moment honorowania babć i dziadków przez kilkuletnie szkraby pięknymi różami z krepiny.

W towarzystwie najmłodszych seniorzy mieli okazję skosztować słodkości, upieczone przez gospodynie z KGW Jutrzenka, a następnie puścić się w tany. Pyszna zabawa trwała ponad trzy godziny, a uśmiechnięte twarze babć i dziadków wymownie świadczyły o powodzeniu balu. Następny taki dopiero za rok. Słowa uznania należą się czterem instruktorkom GOK. Wymyślane przez nie gry, zabawy i konkursy angażowały w również mierze trzy pokolenia.

materiał: gmina Biała Podlaska
tekst / zdjęcia : Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama