Reklama

Sławacinek Stary: Bal seniorów i wnucząt (galeria)

Wspaniałą zabawę dedykowaną ludziom złotego wieku zaproponowano 16 stycznia w świetlicy Sławacinka Starego. Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka został doceniony przez Stowarzyszenie Ad Astra, KGW Jutrzenka, jednostkę OSP i Gminny Ośrodek Kultury.

Na balu, finalizującym pierwszy tydzień ferii zimowych, bawiło się grubo ponad 150 osób. Wszyscy zachwyceni niezwykłą atmosferą. Były okolicznościowe wiersze adresowane do babć i dziadków, piosenki z lat ich młodości, czyli 70. I 80., a także sympatyczne upominki, słodki poczęstunek i wspólne pląsy z udziałem animatorek GOK.

Doskonale wypadła dwudziestka miejscowych dzieciaków, które pod okiem Anny Jankowskiej przygotowały w półtora tygodnia program słowno – muzyczny. Łezka zakręciła się w oku niejednego seniora podczas wykonywania szlagierów Karin Stanek, Wojciecha Gąsowskiego i Anny Jantar. Wzruszający okazał się moment honorowania babć i dziadków przez kilkuletnie szkraby pięknymi różami z krepiny.

W towarzystwie najmłodszych seniorzy mieli okazję skosztować słodkości, upieczone przez gospodynie z KGW Jutrzenka, a następnie puścić się w tany. Pyszna zabawa trwała ponad trzy godziny, a uśmiechnięte twarze babć i dziadków wymownie świadczyły o powodzeniu balu. Następny taki dopiero za rok. Słowa uznania należą się czterem instruktorkom GOK. Wymyślane przez nie gry, zabawy i konkursy angażowały w również mierze trzy pokolenia.

materiał: gmina Biała Podlaska
tekst / zdjęcia : Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Efektowny prezent na Walentynki. Pod urokiem operetki (galeria)

Bialska kultura ma się doskonale, a jej wisienką na torcie zdają się być kolejne odsłony festiwalu operetkowo – musicalowy „:Zaczarowany świat Bogusława Kaczyńskiego”. Po wrześniowej, znakomicie przyjętej gali festiwalu w hali sportowej przy ul. Marusarza, artyści ze Sceny Orfeo ponownie zagościli w Białej Podlaskiej. Na zaproszenie prezydenta miasta Michała Litwiniuka dali 14 lutego porywający emocjonalnie koncert „Od Zemsty nietoperza do Upiora w operze”. Wypełniły go wielkie szlagiery operetkowe i musicalowe, znane wcześniej z wykonań na nowojorskim Broadwayu.

Czytaj więcej »

Dzień Kobiet w Sławacinku Starym (zaproszenie)

Zapraszamy na Gminny Dzień Kobiet! Imprezie patronuje i współorganizuje: Wójt Gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk, Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej z dyrektorem Agnieszką Borodijuk. Organizatorzy serdecznie zapraszają na program muzyczno -kabaretowy „KOCHAĆ KOBIETY”. Zapraszamy 1 marca 2020 godz. 15:00, hala sportowa w Sławacinku Starym. A w programie moc atrakcji dla ciała, ducha i ucha!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Sesja samorządowa Rady Gminy (film)

Podczas 14. sesji samorządowej gmin y Biała Podlaska, zwołanej w piątek na 14 lutego, radni podjęli kilka uchwał ważkich dla przyszłości gminy. Obrady rozpoczęła informacja wójta Wiesława Panasiuka o działalności między sesjami (poprzednia miała miejsce 21 stycznia w Ciciborze Dużym). Wójt poinformował m.in. o staraniach w Urzędzie Marszałkowskim i Urzędzie Rady Ministrów o pieniądze na budowę dróg gminnych i dokończenie rozpoczętej w ubiegłym roku rozbudowy Szkoły Podstawowej w Grabanowie. Bez funduszy zewnętrznych realizacja obu zadań będzie kłopotliwa.

Czytaj więcej »

Reklama