Reklama

Brześć: Konferencja o autyzmie z udziałem pracowników Stowarzyszenia „Wspólny Świat”

„System kompleksowej pomocy dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”, to tytuł międzynarodowej konferencji, która w dniu 10 stycznia 2020 r. odbyła się w Brześciu na Białorusi. Konferencja jest jednym z elementów projektu Stowarzyszenia „Wspólny Świat” pt. „Rozwój współpracy transgranicznej w zakresie pomocy osobom z autyzmem na pograniczu polsko- białoruskim” realizowanym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i jest wdrażany w ścisłej współpracy z Departamentem Edukacji Administracji Okręgu Leninskiego miasta Brześć.

Swoje prelekcje podczas konferencji prezentowała Marta Łukowska-Almaszy – dyrektor Ośrodka Terapii i Diagnostyki stowarzyszenia oraz Anna Ososińska -koordynator projektu.
– Wymiana doświadczeń w zakresie pomocy dzieciom i młodzieży ze spektrum autyzmu to priorytet naszej współpracy z partnerem białoruskim – mówi prezes Stowarzyszenia „Wspólny Świat”

– Zależy nam na tym, aby prowadzić intensywne konsultacje z naszym partnerem, obserwować bieżące trendy, dzielić się nowymi spostrzeżeniami. Możliwość dokształcania naszej kadry w tym zakresie jest wartością dodaną do realizacji działań projektowych – mówi prezes Stowarzyszenia „Wspólny Świat” Anna Chwałek.

– Konferencja była bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla naszego Stowarzyszenia jak i Szkoły Specjalnej w Brześciu- zaznacza Marta Łukowska-Almaszy , dyrektor ośrodka terapii i diagnostyki. Cieszy duże zainteresowanie tematyką konferencji wśród terapeutów oraz rodziców.

Co warte pokreślenia, podczas prezentowanych na konferencji wystąpień mieliśmy okazję przekonać się, że narzędzia diagnostyczne , które stosujemy w naszym stowarzyszeniu od kilku lat, są wysoko ocenianie przez białoruskich specjalistów. Możemy więc z naszym doświadczeniem w ich wykorzystaniu służyć radą i pomocą terapeutom z Brześcia. Oferta naszego Centrum wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród obecnych na konferencji osób. Otrzymałam mnóstwo pytań dotyczących możliwości diagnozy dzieci w Białej Podlaskiej – dodaje.materiał: Biała Podlaska
tekst zdjęcia : Renata Szwed Specjalista ds. PR i fundraisingu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Bezpłatne korepetycje z matematyki w PSW (zaproszenie)

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zaprasza na bezpłatne zajęcia przygotowujące do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym, realizowane w ramach projektu „PSW- Regionalna Akademia Aktywności”, Akademia Matematyki – 2 edycja we współpracy z Urzędem Miasta Biała Podlaska.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Bezpartyjni wkraczają do gry

Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy zaprosili dziś na spotkanie. Odbyło się ono w Białej Podlaskiej w sali konferencyjnej Hotelu Delfin. Głównym prelegentem był Marek Woch. Reprezentuje struktury wojewódzkie. Przedstawiono też osoby odpowiedzialne za budowanie struktur na terenie Powiatu Bialskiego – Ewa Koziara, gminy Biała Podlaska – Damian Lewczuk i Dariusz Krzysztofik – Bezpartyjny Samorządowiec z Lublina. Powołanie struktur Bialskich Bezpartyjnych Samorządowców to jedno, druga sprawa, że już dziś poinformowali oni o działaniach już podjętych oraz o tym czym zajmą się w najbliższym czasie. Niebawem FILM ze spotkania!

Czytaj więcej »

Reklama