Reklama

Łuków: Wizyta Ministra Piotra Walczaka

Nadinsp. Piotr Walczak Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej spotkał się 15 stycznia 2020 roku z pracownikami Urzędu Skarbowego w Łukowie. Minister mówił o wyzwaniach stojących przed Krajową Administracją Skarbową w bieżącym roku i zapowiedział podwyżki dla pracowników i funkcjonariuszy KAS.

Podczas wizyty nadinsp. Piotr Walczak omówił najważniejsze zagadnienia związane z realizowaną modernizacją Krajowej Administracji Skarbowej, m.in. w obszarach: informatycznym – inwestycja w nowoczesne systemy i rozwiązania informatyczne, kadrowym – procesy naborów do KAS, a także w obszarze finansowym, jakim jest wzrost wynagrodzeń zaplanowany w bieżącym roku dla funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.

„Pracownicy skarbowości zasługują na podwyżki, na które są szukane środki. Deklaruję, że jako kierownictwo, robimy wszystko, żeby środki na Państwa uposażenia były jak największe” – powiedział Szef KAS nadinsp. Piotr Walczak. Minister podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów. Skutecznie prowadzona modernizacja pozwala m.in. skoncentrować się na zwalczaniu przestępczości gospodarczej, w tym eliminowaniu luki podatkowej oraz zabezpieczaniu interesów ekonomicznych państwa.

„Największym potencjałem KAS są pracownicy, ich wiedza i doświadczenie w zakresie obsługi podatnika i walki z szarą strefą”– stwierdził Minister. W obszarze podatków celem KAS jest m.in. rozbudowanie systemu poboru podatków, tak by był on coraz bardziej przyjazny dla podatników. Pierwszym krokiem milowym było wprowadzenie w ubiegłym roku rozwiązania w postaci Twojego e-PIT-u, gdy podatnik nie musi już wypełniać formularza zeznania podatkowego, tylko weryfikuje dokument przygotowany przez administrację.

Kolejne ważne działania to prace dotyczące uruchomienia e-Urzędu Skarbowego, który docelowo skupi pełen zakres usług dla podatników. Założenie jest takie, by uczciwy podatnik nie musiał mieć żadnego kontaktu z organami skarbowymi, a wszystkie sprawy załatwiał przez internet. Minister podziękował pracownikom Urzędu Skarbowego w Łukowie oraz wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom lubelskiej KAS za wyniki i pracę w
2019 r.

materiał: Województwo
tekst zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Terespol: Pociągi z kontrabandą papierosową

Funkcjonariusze KAS z Terespola i Dorohuska udaremnili przemyt ponad 4,1 tys. paczek nielegalnych papierosów. 4 lutego 2020 r. funkcjonariusze KAS z przejścia w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi, ujawnili ponad 3,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej »

Reklama