Reklama

XXV Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich (zaproszenie)

W dniach 25-26 stycznia (sobota / niedziela) w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu (ul. Sienkiewicza 27) odbędzie się XXV Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich. Przesłuchania rozpoczynają się o godz. 15:00. Wstęp wolny!

Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich jest jedynym w Polsce wydarzeniem, które kultywuje wschodniosłowiańskie tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Festiwal w szczególny sposób uwzględnia bogactwo wielokulturowości wschodniego pogranicza Polski i Europy. Ma charakter międzynarodowy, uczestniczą w nim wspaniali artyści m.in. z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec czy Rumunii. Na scenie festiwalowej rokrocznie występuje przeszło 30 chórów i zespołów kolędniczych, co przekłada się na ponad 500 wykonawców z kraju i ze świata. Kilkukrotnie większą frekwencję Festiwal uzyskuje wśród odwiedzającej go publiczności. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.mfkw.pl.

W ramach przesłuchań festiwalowych każdy uczestnik wykona co najmniej cztery kolędy, w tym minimum dwie w tradycji kościoła wschodniego, o łącznym czasie prezentacji do 15 minut.


Poniżej nasze relacje filmowe z ubiegłorocznej edycji imprezy.

materiał: Terespol miasto / kultura
info / plakat: MOK w Terespolu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama