Reklama

Małaszewicze: Kolędowanie u Makuszyńskiego (galeria)

Kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania i integracja środowiska lokalnego to cele, które przyświecały koncertowi kolęd i pastorałek pod hasłem „Kolędujmy wszyscy wraz”, który odbył się 9 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, m. in. Mieczysław Romaniuk – Przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi z Małaszewicz, Edyta Maruda – Skarbnik Gminy Terespol, Robert Wieczorek – dyrektor Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach, Kamila Korneluk – sołtys Małaszewicz, przedstawiciele Rady Rodziców. Wśród publiczności nie zabrakło rodziców, dziadków, sympatyków szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi. Gości i uczestników powitała Katarzyna Krawczyk – dyrektor Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego. W pierwszej części spotkania uczniowie klasy drugiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Jak to dawniej na wsi bywało, czyli rzecz o Bożym Narodzeniu”. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła występ wspaniałych młodych aktorów, przygotowanych pod czujnym okiem wychowawczyni – Elżbiety Kijuk.

Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać”. – Tymi słowami ks. Jana Twardowskiego rozpoczęła się druga część spotkania – kolędowanie. Wszyscy zostali zachęceni do wspólnego śpiewania znanych, bożonarodzeniowych melodii i podtrzymywania bogatej, tak lubianej przez nas wszystkich tradycji kolędowania. O piękną oprawę muzyczną i akompaniament zadbał Andrzej Maziejuk – nauczyciel muzyki. Zebrani na koncercie mieli okazję wysłuchać kolęd i pastorałek wykonanych przez Klub Seniora „Złoty Wiek, solistów: Oliwię Dobrolińską, Marlenę Pytka, Martynę Zieniuk, wspieranych przez chórek i szkolny zespół instrumentalny. W repertuarze znalazły się zarówno klasyczne kolędy, jak i mniej popularne utwory. Finałowym podsumowaniem kolędowania był utwór „Znak pokoju” w interpretacji uczennic Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta – Zuzanny Wic i Magdaleny Wasiluk.

Na zakończenie pani dyrektor Katarzyna Krawczyk podziękowała wykonawcom za piękne chwile podczas występu, opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzieży oraz wszystkim obecnym za przybycie. Nie zabrakło również noworocznych życzeń. Pani dyrektor wyraziła również nadzieję, że ten piękny zwyczaj śpiewania kolęd stanie się tradycją naszej szkoły i za rok znów będziemy go wspólnie celebrować.

materiał: Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
tekst zdjęcia: Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama