Reklama

Kodeń: Zagrała Wielka Orkiestra (galeria)

Niezmiennie od wielu lat, w drugą niedzielę stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku był to już 28-y. Wielu wolontariuszy z całej Polski ruszyło na ulice miast i wsi, aby zbierać pieniądze na sprzęt medyczny, głównie dla oddziałów neurochirurgicznych, chirurgii ogółnej i kardiochirurgii dziecięcej. Zespół Placówek Oświatowych w Kodniu od lat czynnie uczestniczy w akcji na rzecz WOŚP. W tym roku pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich rodzice również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. W tym roku kodeński sztab miał siedzibę w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej.

08.01.2020r. w Szkole Podstawowej w Kodniu zorganizowana została dyskoteka szkolna, oraz sprzedawane były ciasta upieczone przez uczniów i rodziców ( dochód z tych akcji szkolnych wyniósł 593,40 zł). 12 stycznia 2020r. dziewiętnaścioro wolontariuszy – uczniów kl. 8a i 8b Szkoły Podstawowej w Kodniu wraz z opiekunami kwestowało w Kodniu, Zabłociu, Kopytowie, Kostomłotach I, Kostomłotach II , Dobratyczach i gościnnie w Terespolu. Pieniądze zbierane były do puszek, a dawcy w zamian za przeznaczenie dowolnej kwoty otrzymywali słynną naklejkę – serduszko WOŚP.

Również Wójt Gminy Kodeń Jerzy Troć włączył się w akcję organizując transport. Tego dnia chętni wolontariusze wraz z opiekunami udali się do Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej w celu rozliczenia się z pieniędzy zebranych do puszek . Jak się okazało, mieszkańcy naszej społeczności wykazali się wielką dobrocią i hojnością, gdyż udało nam się uzbierać 9152,35 zł. Łącznie zebrano 9745,75 zł

Społeczność kodeńska po raz kolejny udowodniła, że jest częścią bardzo pozytywnego świata, który tworzy pomagając sobie wzajemnie ; dba o to, aby młodzież nosiła zawsze w sercu miłość, tolerancję i wrażliwość na potrzeby innych. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, na których pomoc i wsparcie zawsze można liczyć.Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom!

Opiekunowie: Teresa Filipek, Maria Sosnowska, Grażyna Micewicz, Lidia Korowaj, Joanna Hernik, Teresa Jastrzębska. Za stronę techniczną odpowiedzialny Artur Podsiadły i Ewa Tomaszewska.

materiał: ZPO Kodeń
tekst zdjęcia : Teresa Filipek – ZPO Kodeń
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama