Reklama

Biała Podlaska: Ludzie gorących serc!!

Po raz 28. zagrała w kraju i za granicą wielka orkiestra życzliwych serc. Tysiące ludzi odpowiedziało na apel Jerzego Owsiaka, aby 12 stycznia kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Każda złotówka wpłacona na konto Orkiestry to przysłowiowy kamień milowy na drodze do lepszego wyposażenia naszych szpitali. Jeszcze raz okazało się, że razem można zdziałać wiele. Wśród wolontariuszy kwestujących w różnych miejscach nie zabrakło uczniów ze szkół gminy Biała Podlaska. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sitniku kwestowali w Łukowcach i Białej Podlaskiej, dokąd dotarli dzięki karetce pogotowia ratunkowego. Wolontariuszami było 6 uczniów z VII klasy: Klaudia Burda, Małgorzata Golian, Alicja Jaroć, Oliwia Paszkiewicz, Michał Kaliszewski, Karol Waszkiewicz oraz nauczycielka Justyna Sikorska. Udało im się zgromadzić 3183,46 zł i jest to rekord szkoły.

W Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Ortelu Książęcym Drugim przeprowadzono zbiórkę pieniędzy w ramach WOŚP. Inicjatorką akcji były Ewa Misiuk i jej córka, uczennica klasy 5 Julia Misiuk. Uczniowie szkoły chętnie włączyli się zbiórkę. Julce towarzyszyły koleżanki z klasy: Gabriela Bebkiewicz, Natalia Paszkiewicz, Julia Sosnowska, Aleksandra Wrona. Zebrały 442 zł.

19 uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Duży kwestowały w towarzystwie opiekunek Agnieszki Hałabuda i Katarzyny Tarasiuk. Udało im się zebrać do puszek 2700 zł. W gronie kwestujących były uczennice kl. V: Wiktoria Goździołko, Jowita Hawryluk i Karolina Muzyka oraz klasy VII: Aleksandra Andrzejuk, Marta Doroszuk, Karolina Filipiuk, Zuzanna Goździołko, Julia Hawryluk, Karolina Kusznieruk i Martyna Skubisz.

Do akcji włączyły się też uczennice Szkoły Podstawowej im. 1000- lecia Państwa Polskiego w Sworach. Szóstka wolontariuszek zdołała zebrać 2551,69 zł. Wśród kwestujących znalazły się:Julia Wawryniuk, Natalia Sawczuk, Monika Chalimoniuk, Julia Kostuch, Michalin Łochina i Aleksandra Walczuk.


tekst zdjęcia : Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kodeń: Zagrała Wielka Orkiestra (galeria)

Niezmiennie od wielu lat, w drugą niedzielę stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku był to już 28-y. Wielu wolontariuszy z całej Polski ruszyło na ulice miast i wsi, aby zbierać pieniądze na sprzęt medyczny, głównie dla oddziałów neurochirurgicznych, chirurgii ogółnej i kardiochirurgii dziecięcej. Zespół Placówek Oświatowych w Kodniu od lat czynnie uczestniczy w akcji na rzecz WOŚP. W tym roku pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich rodzice również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. W tym roku kodeński sztab miał siedzibę w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej »

Reklama