Reklama

Biała Podlaska: Ruszyły prace drogowe na Warszawskiej (film) (galeria)

Przez najbliższe miesiące przygotować musimy się na utrudnienia w poruszaniu się ulicą Warszawską. Rusza jej przebudowa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kopernika/Sucharskiego do granic miasta za mostem nad ciekiem wodnym przy posesji nr 65A. Rozpoczęło się od wycinki drzew i ich usunięciu, trwa wyznaczanie pasa drogowego i palikowanie - oznaczanie obszaru objętego przebudową.

Przypomnijmy, że wykonawcą prac jest Konsorcjum firm w składzie: Lider Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-Drom” Sp. z o.o. oraz Partner Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDOMEX” Sp. z o. o.. Obie firmy z Białej Podlaskiej.

Przedmiotem umowy jest wykonanie robót drogowych mających na celu przebudowę ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A. 4. Termin realizacji zadania i ostateczne oddanie przebudowanej ulicy do użytku zapisano w umowie do dnia 18 sierpnia 2020 r. Koszt realizacji zadania w trybie przetargowym wyceniono na 13 mln 675 tys 674 zł brutto.

Na przedmiot umowy, składa się następujący zakres rzeczowy robót:
1) przebudowa 1031,29 m ulicy Warszawskiej na długości ponad 1 kilometra, dokładnie 1031,29 metra:
Ulica Warszawska jest główną drogą tranzytową na trasie na zachód w kierunku na Międzyrzec Podlaski, Siedlce, Warszawę. Jest to droga powiatowa klasy Z. Ulica po przebudowie uzyska dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości.

Nowością na tym odcinku będzie dwukierunkowa ścieżka rowerowa poza jezdnią od strony prawej o szerokości 2 m. Przebudowane zostaną i uzupełnione chodniki od strony lewej i prawej, powstaną o szerokości 2 m i zostaną odsunięte od jezdni. Na odcinku końcowym ulica Warszawska otrzyma ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m. Pobudowane zostaną przejścia dla pieszych wyposażone w wyspy dzielące a dwa istniejące na tym odcinku przystanki komunikacyjne wyposażone zostaną w perony.

Projekt zakłada przebudowę zjazdów na posesje po stronie lewej i prawej. Przebudowa czeka też skrzyżowania z ulicami: Mikołaja Kopernika, Majora Henryka Sucharskiego, Jana Makaruka, Pokoju, powstanie też zjazd w zaplanowaną już w planach zagospodarowania a czekającą na swoją kolej budowy nową ulicę łączącą Warszawską z Akademicką, mniej więcej na wysokości ulicy Willowej.

2) budowa kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi.

3) budowa oświetlenia ulicznego.

4) przebudową kolidującej sieci uzbrojenia terenu.

Biała Podlaska. Prace przy przebudowie ul. Warszawskiej.

Biała Podlaska. Prace przy przebudowie ul. Warszawskiej. Przeprowadzono wycinkę drzew. Nowe nasadzenia zaplanowano pod koniec prac drogowych w połowie br.

Opublikowany przez Radio Biper Sobota, 11 stycznia 2020

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama