Reklama

Biała Podlaska: Bezpartyjni wkraczają do gry

Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy zaprosili dziś na spotkanie. Odbyło się ono w Białej Podlaskiej w sali konferencyjnej Hotelu Delfin. Głównym prelegentem był Marek Woch. Reprezentuje struktury wojewódzkie. Przedstawiono też osoby odpowiedzialne za budowanie struktur na terenie Powiatu Bialskiego - Ewa Koziara, gminy Biała Podlaska - Damian Lewczuk i Dariusz Krzysztofik - Bezpartyjny Samorządowiec z Lublina. Powołanie struktur Bialskich Bezpartyjnych Samorządowców to jedno, druga sprawa, że już dziś poinformowali oni o działaniach już podjętych oraz o tym czym zajmą się w najbliższym czasie. Niebawem FILM ze spotkania!

Tematy spotkania:
Znaczny wzrost obciążeń rodzin zmianą systemu naliczania opłat za odpady w Białej Podlaskiej. Czy decyzja radnych jest uzasadniona i czy można inaczej?
Nie rozumiemy podjętych przez Miasto Biała Podlaska decyzji. Jako Bialscy Samorządowcy wnieśliśmy pismo do Wojewody aby rozważył skierowanie skargi do WSA na tą uchwale. Dlaczego znaleźliśmy się w gronie kilkunastu samorządów w Polsce na dwa i pół tysiąca które wybrały taki sposób naliczania opłat, w zależności od ilości zużytej wody? Dlaczego tak drastycznie rosną koszty? Pytania bez odpowiedzi. Zależy nam na podjęciu w tym temacie dyskusji publicznej i dialogu ze społeczeństwem. – mówił Marek Woch.

Nie chcemy partyjniactwa w lokalnych społecznościach Skandaliczne posunięcia personalne w bialskim szpitalu (p. Riad Haidar) i w bialskim żłobku (p. Agnieszka Kulicka).
Składamy pismo do dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej z żądaniem odpowiedzi kto jest odpowiedzialny i dlaczego dopuścił do zaistniałej sytuacji. Widać przepychanki partyjne. Można było podejść do tematu w bardziej profesjonalny sposób. Dlaczego wiedząc, że kończy się kontrakt menadżerski ordynatora nie rozpisano konkursu odpowiednio wcześniej? Wygrałaby go ta czy inna osoba, wierzymy, że specjalista i człowiek z doświadczeniem. Ale tego nie zrobiono. Dlaczego naraża się oddział na funkcjonowanie bez ordynatora? Cała sytuacja spowodowała też i to, że o Białej Podlaskiej jest głośno w ogólnopolskich mediach ale nie koniecznie jest to pozytywny obraz. – stwierdził Marek Woch.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego potrzebują więcej połączeń kolejowych z Warszawą i innymi miastami. PKP IC ma konkurenta – powinien zadbać o klienta. Akcja zbierania podpisów w tej sprawie.
Mimo szumnych zapowiedzi, z naszych uzyskanych informacji w PKP jak i u czeskiego przewoźnika LeoExpress w najbliższym czasie nie planowane jest uruchomienie czterech par dodatkowych pociągów na trasie Terespol – Warszawa – Praga. Już nie wchodząc w szczegóły, że połączenia ta niewiele dałyby mieszkańcom regionu. Pociągi te nie mają w swoich rozkładach jazdy zaplanowanego zatrzymania się ani w Białej Podlaskiej ani w Międzyrzecu Podlaskim. Dlaczego? Przewoźnik tłumaczy się brakiem odpowiedniej ilości taboru do obsługi linii. Po co więc ten cały szum i co z niego wynika. Jesteśmy dyskryminowani. Podejmiemy w tym temacie odpowiednie rozmowy a w swoim czasie akcję zbierania podpisów pod petycją o zwiększenie ilości pasażerskich połączeń kolejowych. – mówił Damian Lewczuk.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Plan Budowy Dróg na lata 2020-2023 (film) (galeria)

– Plan Budowy Dróg to efekt realizacji złożonej przeze mnie obietnicy wyborczej. Podczas spotkań z mieszkańcami miasta w czasie kampanii wyborczej oczekiwali oni powstania Białej Księgi Budowy Dróg w Białej Podlaskiej. – mówił w pierwszych swoich słowach podczas konferencji prasowej prezydent Michał Litwiniuk. Oto które i na jakiej długości ulice zostaną wybudowane w Białej Podlaskiej w latach 2020 – 2023.

Czytaj więcej »

Małaszewicze: Stara zwrotnica pomoże zostać pracownikiem nowoczesnej kolei

Niewykorzystywane urządzenia trafiają do uczniów kolejowych kierunków, by pomagać w nauce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspierają kształcenie przyszłych kolejarzy m.in. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Siedlcach. Kolejny raz przekazano tam nieużywane już na torach elementy sterowania ruchem kolejowym. Siedlecka szkoła jest jedną z ośmiu, które otrzymały sprzęt służący nauce zawodu. W Zespole Szkół im. Wł. Reymonta w Małaszewiczach zainstalowany zostanie używany system rozrządowy z elementów rozbiórki przebudowanych tras kolejowych na terminalach i rozbudowie sieci kolejowej w związku z inwestycjami w Jedwabny Szlak.

Czytaj więcej »

Reklama