Reklama

Biała Podlaska: Aniołkowe granie z Kubusiem Puchatkiem (film) (galeria)

Przedszkole Niepubliczne im. Przyjaciół Kubusia Puchatka przy ul. Kolejowej w Białej Podlaskiej stało się miejscem finału Aniołkowego Grania. W dniu 9 stycznia przedszkole odwiedziły dzieci z rodzin zastępczych, członkowie tych rodzin a także przedstawiciele Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oprócz jasełek przedstawionych przez grupę pięciolatków pod opieką Elżbiety Szpil z przedszkola, krótkiego mini recitalu wokalno - skrzypcowego, podsumowania Aniołkowego Grania w programie znalazła się też wizyta ogromnie oczekiwanego św. Mikołaja!

Przedstawienie jasełkowe nosiło tytuł „Wśród nocy ciemnej gwiazdka jaśnieje”. Specjalne podziękowania opiekunkom grup przedszkolnych – pani Eli, pani Kasi, pani Ani. Koncertem wokalnym i kolędami zagranymi na skrzypcach Aniołkowe Granie podsumowała Nikola Makarewicz. Wszystkich zebranych odwiedził święty Mikołaj, przygotowano poczęstunek i zaproszono do wspólnej zabawy przy dźwiękach gitary.

Aniołkowe Granie odbyło się w Białej Podlaskiej po raz drugi. W Polsce, we Wrocławiu już po raz osiemnasty. O przedsięwzięciu mówiła Beata Rychlik – dyrektor i właściciel Przedszkola Niepublicznego im. Przyjaciół Kubusia Puchatka:

Bogatym nie jest ten co posiada wiele ale ten który potrafi się dzielić. To słowa Jana Pawła II. Mamy to szczęście, że do naszego przedszkola uczęszcza bardzo dużo dzieci z rodzin dobrze usytuowanych a dodatkowo są to i dzieci i rodzice z dobrymi sercami. Dzięki zaangażowaniu kadry, rodziców, dzieci i umiejętnościom plastycznym zorganizowaliśmy dwa kiermasze. Pieniądze które udało się zebrać przeznaczyliśmy na zorganizowanie Aniołkowego Grania. To nasze wspólne dzieło. – mówi dyrektor Rychlik.

Sam wieczór z jasełkami i koncertem, prezenty o Mikołaj to nie wszystko. Zebrane pieniądze wystarczyły także na wysłanie jednego z przedszkolaków na obóz narciarski w góry, dla brata przedszkolaka zapewniono udział w zajęciach i atrakcjach Zimowych Ferii w Mieście Biała Podlaska. Ale i to nie wszystko. Zebranych pieniędzy podczas akcji charytatywnych a podsumowanych podczas Aniołkowego Grania było na tyle dużo, że wystarczy ich jeszcze na odmalowanie mieszkania w którym mieszkają wspomniani wyżej chłopcy wraz z rodzicami. Prace malarskie ruszą lada dzień.

Ewa Borkowska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej:
– Dyrektor, kadra, dzieci i rodzice z przedszkola imieniem Przyjaciół Kubusia Puchatka mają niezwykle otwarte i skierowane ku tym słabszym serca. Dziękuję im wszystkim za to, że to za ich sprawą na mapie Aniołkowego Grania w Polsce pojawiła się Biała Podlaska. Jest to bardzo ważna inicjatywa bo wiemy jak ważne jest rodzicielstwo zastępcze. Jak trudna jest to misja i praca mają świadomość rodzice w rodzinach zastępczych. Być może nie do końca jesteśmy nawet wstanie docenić waszą pracę. W różny sposób jednak staramy się to robić. Niesamowite jest to, że w przedszkolu dzieci mają możliwość zetknięcia się z ideą rodzicielstwa zastępczego. W tym przedszkolu realizowany był także specjalny program dla dzieci z rodzin zastępczych i tych nazwijmy je normalnych, program integrujący. Dziękuję więc za to kolejne Aniołkowe Granie.

Stanisław Romanowski – naczelni Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Biała Podlaska:
– Niestety obowiązki służbowe nie pozwoliły być dziś obecnym na Aniołkowym Graniu prezydentowi Michałowi Litwiniukowi. Przesyła przeze mnie wszystkim pozdrowienia świąteczne i noworoczne dziękując jednocześnie za kontynuowaną inicjatywę. Ale dzięki temu ja mogę być tu obecny, obejrzeć jasełka i wysłuchać koncertu. Dziękuję dyrektorom, pani Rychlik i pani Borkowskiej za kolejne Aniołkowe Granie. To cenna i bardzo ważna inicjatywa. Społeczność Białej Podlaskiej czeka na nią. Efekty pracy, pomysłowości, zaangażowania i tych dobrych serc są niezwykłe. Dziękuję rodzicom rodzin zastępczych. To państwo ofiarujecie to co jest najważniejsze, serce, ciepło, dom, rodzinę. Więc to wszystko co dzieciom opuszczonym i samotnym jest najbardziej potrzebne. Zastępujecie mamę i tatę. To szczególnie cenne i ważne. Wykonujecie tą trudną rolę w sposób wspaniały. Widać tu dziś ogrom tego wielkiego, dzielącego się dobrem serca.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama