Reklama

Kryminałki: Skradzione perfumy oferował na portalu społecznościowym

Za usiłowanie oraz kradzież perfum odpowie 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Sprawca „działał” w drogeriach na terenie miasta. Skradziony towar oferował m.in. za pomocą portalu społecznościowego. Jego wartość oszacowana została na kwotę ponad 3 tys. zł. 26-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, realizując posiadane informacje ustalili, że 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej podejrzewany jest o kradzież perfum z drogerii znajdujących się na terenie miasta. Do zdarzeń doszło w grudniu ubiegłego roku, a skradziony towar oferowany był m.in. na portalu społecznościowym.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 3 tys. zł. Łupem sprawcy padały w większości markowe perfumy. 26-latek zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili bowiem, że grudniu ubiegłego roku na terenie jednej z drogerii sprawca usiłował ukraść perfumy. Tego dnia został zauważony przez jedną z pracownic, która próbowała go zatrzymać. Wówczas odrzucił skradzione mienie uciekając ze sklepu.

Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz o dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama