Reklama

Wystawa malarstwa Henryka Widelskiego w Galerii Podlaskiej (zaproszenie)

Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 12) serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Henryka Widelskiego pt. "Sublimacja tożsamości", który odbędzie się w piątek 10 stycznia o godz. 18:00. Wystawa czynna będzie do 5 lutego 2020 r.

Notka biograficzna artysty

Henryka Widelski ur. w 1959 r. w Bełżycach. Studia ukończył na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, w pracowni prof. Tomasza Zawadzkiego. Członek ZPAP Okręg Lubelski. Prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach sztuki w kraju i za granicą. Osiągnięcia: Dwukrotne Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Zarządu Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami, Odznaczony Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” w 2009 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdobywca II Nagrody w Konkursie Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki 2018 r. w Rzeszowie, Wyróżniony na VI Międzynarodowym Biennale Obrazu „QUADRO ART 2018″ w Łodzi. Ważniejsze wystawy: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum na Zamku Lubelskim w Lublinie Muzeum Regionalne w Radomsku, Ogólnopolskie Biennale Sztuki „45 Salon Zimowy 2018″ w Radomiu, VII Międzynarodowy Przegląd Sztuki Alternatywy 33 w Ostrowie Wielkoposkim. IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Kolaż-Asamblaż w Olkuszu, 14 Międzynarodowy Jesienny Salon Stuki w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ekspozycje stałe: Muzeum na Zamku Lubelskim, Muzeum Archidiecezjalne w Szczecinie, Muzeum na Jasnej Górze w Częstochowie.

Projekty artystyczne realizuje w obszarze wielu technik malarskich. Inspiruje się literaturą, poezją, pisze własne wiersze. W swoich pracach skupia się na człowieku i głębi jego duchowości. Nieustannie jej poszukuje we własnym życiu, jak i w życiu innych osób. Uważa, że „piękno jest zrodzone tchnieniem Boga, że wszyscy jesteśmy jego częścią, więc jest także w nas. W życiu nieustannie pragniemy otaczać się pięknem, poszukujemy jego w innych osobach, w naturze, jest na wyciągnięcie ręki, dlatego nie należy patrzeć tylko oczami ale i głębią serca”. Ten dar wrażliwości na piękno jest jego przekładem na sztukę, jej istotą istnienia i esencją. Jego motto życiowe to: „Każda myśl, uczucie jest wyrazem duszy, jest jak linia ryciny gdzie powstaje wielka grafika… Życie”.


materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
opis / plakat: Galeria Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama