Reklama

Kryminałki: Stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę

Za nami kolejny długi weekend, podczas którego policjanci bialskiej drogówki zatrzymali uprawnienia 4 kierowcom. We wszystkich przypadkach powodem było przekroczenie dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się 39-latek, który jechał z prędkością 129 km/h. Za popełnione wykroczenia mężczyźni ukarani zostali mandatami oraz punktami karnymi. Kierowcy stracili również uprawnienia na okres 3 miesięcy. Policjanci apelują o rozwagę na drodze przypominając, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych!

Za nami długi weekend podczas, którego policjanci bialskiej drogówki dbali o bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze patrolowali teren powiatu by zapewnić bezpieczeństwo podróżnym. Niestety nadal nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów. W ciągu trzech dni mundurowi zatrzymali uprawnienia czterem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. We wszystkich przypadkach popełnione wykroczenie zarejestrował na krajowej dwójce policyjny videorejestrator.

W minioną sobotę około godz. 9:30 na drodze K-2 w miejscowości Tłuściec funkcjonariusze zatrzymali osobowego opla. Za kierownicą auta siedział 40-letni mieszkaniec Siedlec. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 66 km/h.

Natomiast wczoraj mundurowi zatrzymali trzech amatorów szybkiej jazdy. Po godz. 7:00 w miejscowości Rogoźniczka funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej audi. Siedzący za kółkiem 27-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 53 km.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna zatrzymany został przed godz. 9:00 w miejscowości Tłuściec. Kierowca jechał w terenie zabudowanym 129 km/h, dozwoloną prędkość przekraczając o 79 km. Tuż po godzinie 16:00 w miejscowości Żabce policjanci zauważyli samochód osobowy marki Mercedes. Siedzący za kółkiem 46-letni obywatel Białorusi przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 69 km.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni ukarani zostali mandatami oraz punktami karnymi. Kierowcy stracili również uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy, że brawura oraz prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętając o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu stosujmy się do przepisów!

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama