Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za szereg kradzieży z włamaniem

Za szereg usiłowań oraz kradzieży z włamaniem odpowiedzą 30-latek i jego 31-letnia znajoma. Do zdarzeń doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku na terenie powiatu bialskiego. W miniony weekend para usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło pod koniec grudnia oraz w sylwestrową noc na terenie powiatu bialskiego. Nieznani sprawcy usiłowali włamać się do sklepów spożywczo-przemysłowych na terenie gm. Leśna Podlaska. Nie dokonali kradzieży, jednak straty powstałe w wyniku ich działania oszacowane zostały na kwotę ponad 4 tys. zł.

Natomiast w sylwestrową noc „amatorzy cudzego mienia” usiłowali włamać się oraz dokonali włamania do automatów wrzutowych trzech samoobsługowych myjni samochodowych na terenie Białej Podlaskiej. Z wnętrza skradli znajdujący się tam bilon. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 300 zł.

Policjanci zajmujący się sprawami ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tych czynów. Okazało się, że jest to 30-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego i 31-letnia mieszkanka powiatu radzyńskiego.

Zarówno 30-latek jak też jego o rok starsza znajoma usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama