Reklama

Sławatycze: Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek (galeria)

Niebawem pełnometrażowy film na kanale Biper TV na YouYube <> link (zachęcamy do subskrypcji). Dziś kilka słów i fotorelacja plus spoty z live na naszym profilu Facebooka <> link (zachęcamy do polubienia) z 5 stycznia 2020 roku z kościoła parafialnego w Sławatyczach gdzie miał miejsce Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej pod dyrekcją kapelmistrza Piotra Gierulskiego.

Organizatorzy wydarzenia byli: Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej, Zespół Szkół, Gminny Ośrodek Kultury z dyrektorem Bolesławem Szulejem, Sławatycka Orkiestra Dęta.

Wokalnie koncert wsparli: Zofia Gierulska, Aleksandra Rudzińska, Elżbieta Gruszkowska, Janusz Pruniewicz.

Mówi Radosław Trzeciak, prezes Sławatyckiej Orkiestry Dętej: – Koncertem w Sławatyczach rozpoczęliśmy cykl noworocznych koncertów. Jeszcze dziś usłyszą nas mieszkańcy Rossosza a zagramy i zaśpiewamy również w Milanowie. W ciągu roku wyjeżdżamy na przeglądy kapel i orkiestr i tam także próbujemy swoich sił. Koncert Noworoczny w Sławatyczach to dla nas już tradycja. Czwarty raz z rzędu. To też zobowiązanie dla nas aby cały czas podnosić poziom naszych koncertów. Cieszymy się jako orkiestra, że podobało się zebranym to zaprezentowaliśmy. Na ten koncert postaraliśmy się odświeżyć wszystkie zagrane kolędy. Pojawiły się w kościele w Sławatyczach takie standardy które do tej pory można było usłyszeć w większych miejscowościach i bardziej znanych świątyniach na terenie całej Polski. Spotykamy się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach dzięki nieocenionej pomocy finansowej zarówno wójta gminy jak i dyrektora GOKu. To tu przeprowadzamy próby orkiestry ale i szkolimy młody narybek. W tym miejscu serdecznie zapraszam wszystkich młodych muzyków do podjęcia z nami współpracy. Po takich koncertach widać, że warto.

materiał: Radio Biper Sławatycze
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama