Reklama

Łomazy: Wspólne kolędowanie w Koszołach (film) (galeria)

Wspólne kolędowanie nigdzie nie wygląda tak dobrze jak na południowym Podlasiu. Dowód? Dziś, w świetlicy wiejskiej w Koszołach (gm. Łomazy) można było znaleźć ten dowód. Około dziesięciu zespołów, prawie setka osób, niesamowita atmosfera i przepięknie śpiewane kolędy i piosenki świąteczne.

Oto nasza relacja.  Wspólne Kolędowanie 2020. To nazwa wydarzenia które już tradycyjnie zorganizował zespół Luteńka z Koszoł przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łomazach. Gości powitał dyrektor łomaskiego GOKu Ryszard Bielecki. Jednocześnie przekazał życzenia noworoczne w imieniu nie obecnych tym razem: wójta Łomaz Jerzego Czyżewskiego i przewodniczącego Rady Gminy Łomazy Andrzeja Wińskiego.

Władze samorządowe gminy reprezentowali godnie radni: Elżbieta Moszkowska i Bogdan Najdychor. Gościem był także Marek Uściński, radny Powiatu Bialskiego a jednocześnie dyrektor bialskiej placówki KRUS. Powitano również wśród gości sołtysa Koszoł Jana Cydejko. Kolejne osobistości które skorzystały z zaproszenia na Wspólne Kolędowanie to m.in. dr Jerzy Kędzierski z asystą Ewy Piętki.

Jak już wspomnieliśmy wyżej organizatorem wieczoru był miejscowy zespół Luteńka, z premierowo przedstawionym nowym szefem zespołu Andrzejem Charytoniukiem.

To, że Luteńka już ceniona jest jako zespół ale i jako organizator wydarzeń muzycznych można ocenić także po ilości i obecności zespół które na zaproszenie na Wspólne Kolędowanie odpowiedziały. Kolędy śpiewały oprócz Luteńki z Koszoł także zespoły: Tęcza z Dąbrowicy Dużej, Studzianczanie ze Studzianki, Pohulanka z Kopytnika, Kaczeńce z Czosnówki, Macierz z Ortela, Bokinczanka z Bokinki, Śpiewam bo Lubię z Łomaz oraz zespół Razem z Tucznej.

Przyjemnie było też posłuchać kolędy zaśpiewanej samodzielnie i zagranej na gitarze przez Piotrka Besaraba w imponującym wieku… ośmiu lat! Brawo młodzi mieszkańcy Koszoł i Gminy Łomazy!

Organizatorzy pomyśleli nie tylko o zorganizowaniu miejsca na Wieczór Kolęd ale i poczęstunek oraz dyplomy symbolizujące podziękowania za udział. Nie dziwne więc chyba, że co roku sala świetlicy wiejskiej w Koszołach pęka w szwach a kolędy wspólnie śpiewają też odwiedzający tego wieczoru świetlicę mieszkańcy Koszoł.

Masz Facebooka? Zobacz i posłuchaj kilku śpiewanych kolęd i piosenek świątecznych!!

 

Wspólne Kolędowanie w Koszołach!

Koszoły. Trwa wspólne kolędowanie 2020! Śpiewa miejscowy zespół Luteńka!

Opublikowany przez Radio Biper Niedziela, 5 stycznia 2020

Wspólne Kolędowanie w Koszołach. Kolęda "Mizerna cicha.." w wykonaniu Zespołu Luteńka.

Opublikowany przez Radio Biper Niedziela, 5 stycznia 2020

Tęcza z Dąbrowicy i "Oj, maluśki, maluśki" podczas Wspólnego Kolędowania w Koszołach.

Opublikowany przez Radio Biper Niedziela, 5 stycznia 2020

Koszoły. Wspólne Kolędowanie. Studzienczanie ze Studzianki i piosenka Arki Noego "Gore Gwiazda Jezusowi"

Opublikowany przez Radio Biper Niedziela, 5 stycznia 2020

I jeszcze raz Koszoły. Wspólne Kolędowanie 2020. Studzianczanie ze Studzianki i pastorałka "Była Noc"

Opublikowany przez Radio Biper Niedziela, 5 stycznia 2020

 

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama